Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

Yoon Eun Hye

Symbolic

Yepp Kurucu
Web sitesi
yeppudaa.com.tr

Saygınlık:

1453314.jpg

Yoon Eun Hye

Biyografi

Adı: 윤은혜 / Yoon Eun Hye (Yun Eun Hye)
Mesleği: Aktris, model ve şarkıcı
Etkin yıllar:1999 – günümüz
Doğum Tarihi: 3 Ekim 1984
Doğum Yeri: Seoul, Güney Kore
Boyu: 168cm
Kilosu: 49kg
Yıldızı: Libra
Kan grubu: O
Aile: Annesi, babası ve kardeşi
Eğitim: Gujeong Lisesi,Kyung Hee Cyber Üniversitesi” Turizm Bölümü”
Chungang Üniversitesi ” Kore Dijital Görüntü Bölümü”
En sevdiği renk: Pembe, mor
Din: Hıristiyan Protestan
Ajans: The House Company
Hobileri:Fotoğrafçılık, resim yapmak

Yeh Baby V.O.X grubunun 3.albümünde Lee Gai’nin yerine geldi.
Grup ile bu camiada debutunu yaptığında daha 15 yaşındaydı.
Temmuz 2005’te DR Entertainment ile olan sözleşmesi bitince Baby VOX üyesi olarak 6 yıllık faaliyetleri sona erdi.Ve oyunculuk kariyerine odaklandı.

2006: Princess Hours ve Dönüm Noktası Başarıları

2005 yılında yeni ajansı Eight Peak ile anlaştı ve Princess Hours namı değer Goong ile oyunculuk kariyerinde ilk başrolünü oynadı.Yeh dizide Shin Chae Kyung rolünü oynadı ve Asya’da ünü yayıldı.

Başlangıçta manhwa hayranları onun oyunculuk yeteneğini sorguladı ve manhwa fanları onun değiştirilmesini talep etti ve Yoon’a karşı dilekçe gönderdi. Hatta sert sözlerle onu Cyworld’üne yazılar yazdılar.Yeh başlangıçta rolden vazgeçmeyi düşünsede bir süre sonra kendini kanıtlamak için elinden gelenin en iyisini yapacağını belirten bir bildiri yayınladı.

Drama ortalama reyting ile giriş yaptı ama ilerledikçe ulusal izleyici kitlesinde % 28,3 ‘e kadar arttı.
Popülaritesi dizinin 20 bölümden 24 bölüme uzamasına ve MBC’nin “Special 1.5” bölümünün yapmasına yol açtı.

Yoon ve diğer aoyunculara ikinci sezon için teklif gitmesine rağmen sadece bir tanesi resmi olarak teklifi kabul etti.
Sonuç olarak yönetmen ve şirket tarafından planlanan gerçek devamı olmayan Goong S olarak bilinen bir spin-off serisi yepyeni karakterlerle çekildi.

İlk dizisinin başarısının ardından Yoon’un sonraki başrolünü üstlendiği The Vineyard Man Temmuz 2006’da KBS yayınlandı.
The Vineyard Man başlangıçta MBC’nin 45. yıldönümü draması Jumong ile güçlü rekabet nedeniyle düşük reyting aldı.Bununla birlikte keyif verici hikayesi ve Yoon’un inandırıcı olarak canlandırdığı “Lee Ji Hyun” sayesinde yavaş yavaş finale doğru %15,6 üstünde reytinge ulaşarak izleyicilerin kalbini kazandı.

Yoon The Vineyard Man ile 2006 KBS Drama Ödülleri’nde “En İyi Yeni Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı ve aynı zamanda Song Il Gook’un “En İyi Aktör” ödülünü kazandığı 2006 Grimae Ödülleri’nde de “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı.

2007: Coffee Prince ile Devamı Eden Başarılar

Yoon Eun Hye’nin üçüncü başrolü Temmuz 2007’de başlayan MBC’nin Pazartesi / Salı dizisi Coffee Prince , The 1st Shop oldu.
O bir kahve dükkanında çalışan Taekwondo ustası Go Eun-Chan karakterini oynadı.

Onun kısa saç kesimi ve erkeksi tarzıyla kahve dükkanının sahibinin erkek olduğunu sanıldı ve böylece romantik karmaşalar başladı.
Coffee Prince ülke çapında yüksek reyting elde ederek( Seul % 32.1 ve ulusal % 29.9) kendi zaman dilimi içinde en yüksek reytingi elde etti.

Coffee Prince’ın başarısı Yoon’u en yüksek ücretli oyuncu yaptı,MBC dizinin bölüm başına ona ? 20.000.000 ödeme yaptı.Hatta, Yoon Güney Kore’nin A-listesi yıldızlarına katılan en genç oyuncu oldu, 20 milyon kazanan Kulüp’te Bae Yong-joon, Kwon Sang Woo, Ko Hyun Jung ve Song Il Gook yer alıyor.

Yoon’un Coffee Prince’deki başarılı performansı onu Kore eğlence dünyasında en iyi oyuncularından biri listesine koydu.Kasım 19–27 2007’de, StarNews 3 yayın kanalını birleştirerek “2007 Oyunculuk Ödülleri”ni yaptı, StarNews toplam 17 önemli yapımcıyla (KBS 5,MBC 7,SBS 5) seçilen aday ve kazananları inceledi.Bu törende, Yoon Eun Hye Coffee Prince’deki rolüyle “En iyi kadın oyuncu” seçildi.Yapımcılar Yoon Eun Hye’nin oyunculuğunu inceledi ve onun başarı için büyük bir potansiyele sahip olarak değerlendirildi.

Coffee Prince başarısıyla Yoon Eun Hye sadece Kore’de değil diğer ülkelerde de bir hayran kitlesi kazandı.Onun dramalardaki büyük başarıları devam ettiği için Yoon medya ve netizenler tarafından “Drama Reyting Kraliçesi” olarak ödüllendirildi.Princess Hours ve Coffee Prince ile Yoon’un artan popülaritesi birçok şirketin onu istemesiyle sonuçlandı.Yoon yoğun davetiyeler nedeniyle birkaç reklam talebi geri çevirmek zorunda kalsa da sonuç olarak Güney Kore’de “CF Kraliçesi” olarak tanımlandı.

Coffe Prince çekimleri sırasında Yoon şiddetli baş ağrısı belirtileri hastaneye kaldırıldı.Sonra Yoon’a pernisiyöz anemi teşhisi kondu.

Yoon Eun Hye 25 Eylül’de İtalyan moda evi Blufin tarafından Milano’daki Blumarine Bahar 2008 Hazır Giyim Koleksiyonuna katılması için kişisel bir davet aldı.Anna Molinari, hediye olarak bir elbiseyi Yoon’a bizzat kendisi sundu.

2009: My Fair Lady

Yoon Eun Hye, My Fair Lady ile iki yıl sonra geri dönüş yaptığını duyurdu.Yoon Eun Hye dünyanın onun etrafında döndüğünü sanan,kibirli, zengin bir ailenin varisi olan “Prenses gibi” yaşayan Kang He Na rolünü oynadı.

Pilot bölüm % 17.4 reyting alarak Çarşamba-Perşembe dramaları arasında iyi bir başlangıç yaptı.Yine de Yoon Eun Hye oyunculuğu konusunda sert eleştiriler aldı.Yoon’un telaffuzu özellikle onun karakterini başarılı tasvir etmesini engellediğini hisseden netizenlerin endişeleri konu oldu. (Halt etmiş o netizenler )

Yoon bir röportajında “Ben ailemin benim oyunculuğumu eleştiren tüm bu makaleleri okuyunca nasıl üzgün hissedeceklerini düşündüm
ve ben çıldırmış gibi hissettim.Bir çok kez gözyaşlarımın dışarı akmaması için filmdeymiş gibi gülümseyip dayandım.Şimdi değişim yapmaktan korkuyorum.Her zaman insanlar tanıdık karakter ile büyür ama bu uzun zaman alır ve bana her zaman acı veriyor, ne yapacağımı bilmiyorum ve korkmuş hissediyorum.”

“Beni destekleyen ve öven daha fazla ses var.İzleyicilerin eleştirisini almam, kibirli olmamalıyım anlamına geliyor.Ben bir kadın ve bir aktör olarak olgun yaşa ulaşıyorum.Yavaş yavaş yeteneklerimi göstermek istiyorum ama kötü bir şeyde bir sürü insan başarısızlığım için bana zaman vermiyor.Başarısızlık deneyim olarakta daha fazla bilgi edinmek istiyorum.Keşke insanlar bir aktör olarak tek bir hata ile başarısız olarak nitelendirmese.

Dizi ilerledikçe Yoon daha olumlu değerlendirmeler aldı ve My Fair Lady son bölümü ülke çapında 19% bir reyting elde etti.
Dizi için yapılan veda parti sırasında, KBS Drama Bölümü Müdürü KBS’nin dizi ve alınan reytinglerden alan memnun olduğunu belirterek dizi hakkında konuştu.

Yoon Eun Hye yapım ekibindeki herkes teşekkürlerini göstermek için bir ayrılık hediyesi olarak tüm ekip için 112 çift Puma ayakkabı satın aldı.Eylül ortasında, Yoon’un ayakkabı için gizlice sipariş vermeden önce yapım ekibindeki herkese ayakkabı numaralarını sordu olduğu bildirildi.Sarılmış filme sonra, Yoon bizzat yaptıkları yoğun çalışmalardan dolayı onlara minnettarlığını göstermek için her personele ayakkabısını tek tek verdi.

2010 : Personal Taste

2010 yılında yayınlanan Personal Taste dizisinde Lee Min Ho’nun canlandırdığı “Jeon Jin Ho” karakterinin eski sevgilisi Eun Soo’yu oynayarak dizide konuk oyuncu olarak yer aldı.

2011: My Black Mini Dress ve Lie to Me

2011′ de Yeh Kim Min Seo’nun yazdığı roman My Black Mini Dress ile beş yıl sonra beyaz perdeye geri döndü.Yoon filmde erkekler ve mali kaynaklarında yetersiz olan “Yoo Min” karakterini oynadı.Mezun olduktan sonra gerçekliğin duvarına çarpan “88 kuşaklı” dört kızın sorunlarıyla ilgilenen film daha vizyona girmeden gündeme geldi ve bir çok arama motorunda birinci sırada yer aldı.24 Mart’ta sinemalarda gösterime giren film gişede 2. olarak başladı.Açılışından 6 gün içinde 200.000 izleyiciyi üzerine çekti.

7 Nisan 2011 SBS Yoon’un KBS Draması My Fair Lady’den 2 yıl sonra televizyona dönüşü duyurdu.Lie To Me ‘de Yoon Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı’nın 5. düzey hükümet yetkilisi “Gong Ah-Jung” karakterini canlandırdı.Temelde dürüst ve namuslu olan Gong Ah-Jung saçma bir yalandan sonra elit bir ailenin oğluyla ile bir skandal yakalanmış olur.Drama 19 Ağustos tarihinde yayınlanmaya başladı ve 8 Ekim kadar devam etti.

KB
Symbolic

Symbolic

Yepp Kurucu
Web sitesi
yeppudaa.com.tr

Saygınlık:

2012: Missing You

Ekim 2012 yılında, Yoon MBC draması Missing You’da erkek başrol Han Jung-woo karakterini canlandıran Park Yoochun ve Kang Hyung-joon karakterini canlandıran Yoo Seung-ho ‘nun yanında kadın başrol olarak Lee Soo-yeon karakterini canlandırarak rol aldı.
Bu Yoon’un 17 ay sonra televizyona dönüşünün işaretleriydi.

2013: Mirae’s Choice /Marry Him If You Dare

27 Ağustos 2013’te başrollerini Lee Dong-gun ve Jung Yong-hwa ile paylaşacağı KBS draması Marry Him If You Dare’de oynayacağı duyuruldu.

Sitcomları

2005 SBS, 혼자가아니야 Ep.13
KBS, Princess Vs The Frog King
NetTV, Modern Cinderella Story
2004 KBS, Bang Bang
2003 SBS, Let’s Go Ep.155
MBC, Nonstop 4 Ep.19
2002 MBC, New NonStop 2 Ep.451
2001 MBC, New Nonstop 2 Ep.231

Reklamlar
2011: Gionee Smartphone
2011: Artistry Pure White by Amway
2010-2011: LG Beyond
2009-2011: Cartier
2010: Act’z Laundry Detergent by Pigeon
2010: Cass Beer
2009-2010: Puma
2009: Samsung CMA+
2008-2010: JOINUS
2008-2010: Basic House
2008-2009: Samsung Ziple Refrigerator
2008-2009: Ryeo Shampoo by Amore Pacific
2008-2009: Viven Lingerie
2007-2008: V=B Program by Amore Pacific
2007-2008: Samil Pharmaceutical Eye2O
2007: Philips Satinelle Ice Premium
2007: Levi’s Lady Style Jeans[
2007: Ray Ban
2007: Calvin Klein
2007: Mega TV, KT
2007: Maxim Latte Ditto
2006-2007: Viki
2006: Deco
2006: Mple
2006: Pro-Spec SPECS
2006: New Balance
2006: Domino’s Pizza
2006: Coca Cola’s Haru Green Tea
2006: Samsung ‘Happy Together’
2005-2007: DHC
2005: Alive Nature
2005: Marie France Bodyline
2005: LG Telecom
2005: TF-Trofish
2005: Uniline
2005: 땅, Potato Chips
Before Baby V.O.X: 꽃게랑 Craker

Ödülleri:

2012:
Hallyu Star of the Year Award (Missing You)
Female Popularity Award (Missing You)
MBC Grand Acting Awards
pyh2012123100340001300p

2009:
Best Couple Award (My Fair Lady)
Popularity Award (My Fair Lady)
KBS Grand Acting Awards
award6

2008:
Best Actress (Coffee Prince)
The 44th Baeksang Arts Awards
award1

2007:
Top Excellence Award (Coffee Prince)
MBC Grand Acting Awards
award2

2006:
Best Actress (The Vineyard Man)
The Grimme Awards
award3j

2006:
Best New Actress Award (The Vineyard Man)
Best Couple Award (The Vineyard Man)
KBS Grand Acting Awards
award4b

2006:
Best New Actress (Goong)
MBC Grand Acting Awards
award5i

Baby V.O.X
2004: Hallyu Award – 15th Seoul Music Awards
2003: Best Singer Award – Korean Music Awards
2002: Representative Award – SBS Music Awards
2001: Best Dressed Singer Award – Model Line
1999: Best Singer Award – 10th Seoul Music Awards

Sunduğu Ödüller

2011: MAMA – Artist of the Year Award
2010: Golden Disk Awards – The Disk Daesang
2009: Golden Disk Awards – Top Award
2009: 45th Baeksang Awards – Best Lead in a TV Drama
2008: MBC Grand Acting Awards – Top Excellence Award
2007: MBC Grand Acting Awards – Best New Actor/Actress Award
2007: MBC Entertainment Awards – DAESANG
2007: Golden Disk Awards – Top Award
2006: Blue Dragon Awards – Award for best filming, Award for best original screenplay
2006: Golden Disk – Hauzen Award for Most Popular
2006: Asia Pacific Film Festival – Award for Best Filming Director
2005: MBC Drama Awards – Award for Most Popular

Diğerleri
2007: Letter from the Angels No. 5 Campaign & Wish Come True [December 2007]
2005: Information Village – PR Spokesperson
2002 ~ 2003: Red Cross (Korea) – Public Relations Spokesperson
2002: ‘For a better Community’ – PR Spokesperson

Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰