Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

Ne Zaman Kore Dizi/Film Hayranlığınız Başladı?

missminny

Yepp Üye

Saygınlık:

Benim 2011-12 yılları arasında olması lazım. O zamanlar daha çok Amerikan dizileri izliyordum. Arkadaşımın önerisiyle Secret Garden'ı izlemeye başladım. TRT'de Prensin Şarkısı diye tarihi bir dizi vardı. Bu ikisi beni Kore dizilerini izlemeye teşvik etmişti. İlk zamanlar tuhaf geliyordu. Sesleri, konuşmaları tuhaf geliyordu. Tabii sonradan alıştım ve sevdim. Sizin nasıldı? Buyurun sohbete.

Zeyra

Elit Üye

Saygınlık:

Benim 2011-12 yılları arasında olması lazım. O zamanlar daha çok Amerikan dizileri izliyordum. Arkadaşımın önerisiyle Secret Garden'ı izlemeye başladım. TRT'de Prensin Şarkısı diye tarihi bir dizi vardı. Bu ikisi beni Kore dizilerini izlemeye teşvik etmişti. İlk zamanlar tuhaf geliyordu. Sesleri, konuşmaları tuhaf geliyordu. Tabii sonradan alıştım ve sevdim. Sizin nasıldı? Buyurun sohbete.
Tam yıl olarak hatırlayamasam da ilk filmim "Ben Bir Katilim" oldu, daha sonra So Ji-Sub filmleri der iken bir anda tüm Kore filmlerini tüketmeye başladım, dizi izlemeyi genel olarak sevmiyordum filmciyim her zaman Giriş, Gelişme Sonuç olarak ama bir gün iş yerinde zaman geçmesi açısından Goblin"e başlayınca ne kadar geç kaldığımı hissettim geçmiş dönem bir kaç dizi seyrinden sonra şu anda güncel dizileri de takip etmeye başladım ama tüm Kore Camiasına hakimiyetimin en büyük etkeni Running Man programıdır net :)

KB
missminny

missminny

Yepp Üye

Saygınlık:

Tam yıl olarak hatırlayamasam da ilk filmim "Ben Bir Katilim" oldu, daha sonra So Ji-Sub filmleri der iken bir anda tüm Kore filmlerini tüketmeye başladım, dizi izlemeyi genel olarak sevmiyordum filmciyim her zaman Giriş, Gelişme Sonuç olarak ama bir gün iş yerinde zaman geçmesi açısından Goblin"e başlayınca ne kadar geç kaldığımı hissettim geçmiş dönem bir kaç dizi seyrinden sonra şu anda güncel dizileri de takip etmeye başladım ama tüm Kore Camiasına hakimiyetimin en büyük etkeni Running Man programıdır net :)
Ah So Ji Sub, üzümlü kekim :D Sonunda o da evlendi. Running Man benim de favori programlarımdan biriydi. Sayesinde birçok ünlüyü tanıdım. Korelilerin günlük yaşamından az da olsa kesitler görmüş oldum.

Black Swan

Yepp Üye

Saygınlık:

Tam olarak hangi yıllardı hatırlamıyorum ama bir 9-10 yıl olmuştur sanırım. Öncesinde sadece Amerikan, İngiliz dizileri izliyordum. Şehir dışında yaşayan bir arkadaşımın önerisi ile başladım hatta her akşam geceyarısı pc üzerinden yada telefondan arama yapıp birlikte izliyorduk aynı diziyi (internet sağolsun) İlk dizim You're beautiful du sonrasında boys over flovers, heartstring, secret garden,49 days... vs derken bir anda dizi konusunda merkezime yerleşti ki bence iyi ki de öyle oldu... ?

KB
missminny

missminny

Yepp Üye

Saygınlık:

Tam olarak hangi yıllardı hatırlamıyorum ama bir 9-10 yıl olmuştur sanırım. Öncesinde sadece Amerikan, İngiliz dizileri izliyordum. Şehir dışında yaşayan bir arkadaşımın önerisi ile başladım hatta her akşam geceyarısı pc üzerinden yada telefondan arama yapıp birlikte izliyorduk aynı diziyi (internet sağolsun) İlk dizim You're beautiful du sonrasında boys over flovers, heartstring, secret garden,49 days... vs derken bir anda dizi konusunda merkezime yerleşti ki bence iyi ki de öyle oldu... ?
İyi mi oldu bilmiyorum ya. :D Çok fazla dizi izlediğim için artık çabuk sıkılıyorum. Ya çok sevdiğim oyuncular olacak ya da dizi beni kendine aşırı çekecek.

Black Swan

Yepp Üye

Saygınlık:

İyi mi oldu bilmiyorum ya. :D Çok fazla dizi izlediğim için artık çabuk sıkılıyorum. Ya çok sevdiğim oyuncular olacak ya da dizi beni kendine aşırı çekecek.
Bir konuda haklısın konusu sarmadığı zaman ben de sıkılıyorum ama Kore dizilerinde beni en çok kendine çeken oyunculuk ve senaryo dışında çoğunun bir sezonda bitmesi. Böylelikle uzun uzadıya izleyip insanları bir noktada daha da kötü sıkmıyor (finallerini de güzel yapsalar sorun olmayacak ama buda başka bir konu :rolleyes: )

Denizz

Yepp Üye

Saygınlık:

Ahh secret garden aşk ? hyun bin? Benimki de arkadaş önerisi ile oldu 7. Sınıftaydım benim de 2010 yılı ilk dizim Playfull Kiss çok değişik ve farklı gelmişti arkadaşımla birlikte izlicektik aslında ama o kadar sevmiştim ki dayanamayıp eve gidince hepsini 2 günde bitirmiştim malüm bağlayıcı bir özelliği var. ? Sonra o arkadaşımla izliyorduk itiraf ettik sonra meğer o da bitirmiş hemen ? sonra geldi işte devamı ikinci dizim de you are beautiful du öyle devam etti.

souldark

Yepp Üye

Saygınlık:

2014 Senesinde, hint dizisi izlediğim için takip ettiğim bir blog vardı, dizi önerisi sayesinde kore dizilerine başlamıştım :love: ?
Buradan ona çok teşekkürlerimi iletiyoruuum :D

Black Swan

Yepp Üye

Saygınlık:

2014 Senesinde, hint dizisi izlediğim için takip ettiğim bir blog vardı, dizi önerisi sayesinde kore dizilerine başlamıştım :love: ?
Buradan ona çok teşekkürlerimi iletiyoruuum :D
Hint dizisi değil de filmlerini bana öneren çok arkadaşım var ama nedense bir türlü izleme fırsatı bulamıyorum. Niye bilmiyorum ama beni kendisine çekmiyor bir türlü:rolleyes:

KB
missminny

missminny

Yepp Üye

Saygınlık:

Hint dizisi değil de filmlerini bana öneren çok arkadaşım var ama nedense bir türlü izleme fırsatı bulamıyorum. Niye bilmiyorum ama beni kendisine çekmiyor bir türlü:rolleyes:
Fil süreleri çok uzun ve gerçekten iyi olanlar samanlıkta iğne aramak gibi bence. Hint filmi izlemem ama Bollywood'un hali malum.

purplekitty

Yepp Üye

Saygınlık:

Ah So Ji Sub, üzümlü kekim :D Sonunda o da evlendi. Running Man benim de favori programlarımdan biriydi. Sayesinde birçok ünlüyü tanıdım. Korelilerin günlük yaşamından az da olsa kesitler görmüş oldum.
Running man severek izlediğim program ünlülerin gerçek hallerini görmek en güzeli ? kang gary favorimdi ?

yagmursapmazli

Yepp Üye

Saygınlık:

Sanırım 2012'ydi. Youtube'ta EXO'nun History şarkısını görmüştüm ve Kore'ye ilgim o şekilde başlamıştı. Başta kpopla başlamıştım ama çok geçmeden bir arkadaşım - Allah razı olsun - Boys over flowers'ı önermişti. Uzun bir süre ilk dizim oldu çünkü 20 kereden fazla izlemiştim. Daha sonra da önüme ne geldiyse izledim :))

purplekitty

Yepp Üye

Saygınlık:

2008 yılıydı galiba ( o zamana kadar güney koreden bi haberdim ?) Saraydaki Mücevher dizisiyle başlamıştım hatta sonrasında janggeumun rüyaları diye çizgi filmini bulup izlemiştim diziden daha eğlenceliydi en azından çizgi filminde muhafız jeong homin daha yakışıklıydı ?kore dizileri ile tanışmadan evvel daha çok japon dizilerini izliyordum? ?
DC7AAF52-57CD-4655-A2C3-80DD7198C4A1.jpeg

KB
missminny

missminny

Yepp Üye

Saygınlık:

Sanırım 2012'ydi. Youtube'ta EXO'nun History şarkısını görmüştüm ve Kore'ye ilgim o şekilde başlamıştı. Başta kpopla başlamıştım ama çok geçmeden bir arkadaşım - Allah razı olsun - Boys over flowers'ı önermişti. Uzun bir süre ilk dizim oldu çünkü 20 kereden fazla izlemiştim. Daha sonra da önüme ne geldiyse izledim :))
Benim ilk kpop grubum Super Junior'du. 10 tane koca adam garip saçla ve kıyafetle dans ediyordu. :D Düşün bendeki şoku.??

KB
missminny

missminny

Yepp Üye

Saygınlık:

2008 yılıydı galiba ( o zamana kadar güney koreden bi haberdim ?) Saraydaki Mücevher dizisiyle başlamıştım hatta sonrasında janggeumun rüyaları diye çizgi filmini bulup izlemiştim diziden daha eğlenceliydi en azından çizgi filminde muhafız jeong homin daha yakışıklıydı ?kore dizileri ile tanışmadan evvel daha çok japon dizilerini izliyordum? ?
Bir tane Japon dizisini tam olarak izledim bu zamana kadar. Isınamıyorum onlara bana tuhaf geliyor.

Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰