Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

Lee Joon Gi

Black Swan

Yepp Üye

Saygınlık:

Hangul: 이준기
Meslek: Oyuncu, Şarkıcı
Doğum Tarihi: 17 Nisan 1982
Doğum Yeri: Busan, Güney Kore
Boyu: 178cm
Kilo: 63kg
Burcu: Koç
Eğitim: Seul Sanat Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü
Hobileri: futbol, bilgisayar oyunları
Yetenekleri: dövüş sanatları (tekvando, hapkido, taekkyeon)
Bildiği Diller: İngilizce, Japonca, Mandarin Çincesi ve Korece
Dini: Hristiyan (Katoliklik – Vaftiz adı: Peter)
Kan Grubu: B

Annesi ,babası ve bir erkek kardeşi var.Büyürken, Joon-Gi spor ve bilgisayarlardan hoşlanan oldukça normal bir çocuktu.
İlk olarak “Hamlet” oyununu izledikten sonra lise öğrencisi iken sahne sanatları ile ilgilenmeye başladı.
Lee Joon-Gi başlangıçta koleje giremedi ve bunun için hemen hemen hiçbir şey yapmadan Seul'a taşındı.Gelecek birkaç yıl boyunca Joon-Gi, Seul Sanat Enstitüsü'ne kabul edilmeden önce çeşitli yarı zamanlı işlerde çalıştı.
Lee Joon-gi, Güney Koreli bir aktör, manken ve 2005'te 'The King and the Clown' adlı filmde kraliyet palyaçosu oynadıktan sonra popüler oldu. Film o yılki en yüksek hasılatı yapan Kore filmlerinden biri oldu ve bu sayede Lee'nin kariyeri hız kazandı. Busan'da doğup büyüdü ve daha sonra gösteri sektöründe kariyer yapmak ve modelliğe başlamak için Seul'a taşındı.
Oyunculuğuyla 2003'te 'Nonstop 4' dizisinde yer aldı ve aynı zamanda 'Hero', 'My Girls' ve 'Moon Lovers' gibi geçen on yılın en etkili Kore dramalarının da bir parçası oldu. Eğlence modlarındaki değişim ve dijital platformların gelişiyle birlikte, 2016'da 'First Seven Kisses' adlı web dizisinin bir parçası oldu.

Lee Joon-Gi Filmleri​

Resident Evil: The Final Chapter (2016)
Never Said Goodbye (2016)
May 18 (2007)
Virgin Snow (2007)
Fly, Daddy, Fly (2006)
The King and the Clown (2005)
Flying Boys (2004)
The Hotel Venus (2004)

Lee Joon-Gi Dizileri​

Flower of Evil (tvN, 2020)
Hotel Del Luna (tvN, 2019) - konuk oyuncu
Lawless Lawyer (tvN, 2018)
Criminal Minds (tvN, 2017)
First Seven Kisses (NaverTV, 2016-2017)
Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo(SBS, 2016)
She Was Preety (MBC, 2016)
Scholar Who Walks the Night (MBC, 2015)
Gunman in Joseon (KBS2, 2014)
Two Weeks (MBC, 2013)
Arang and the Magistrate (MBC, 2012)
Hero (MBC, 2009)
Iljimae (SBS, 2008)
Time Between Dog And Wolf(MBC, 2007)
The 101st Proposal (SBS, 2006)
My Girl (SBS, 2006)
Star's Echo (MBC, 2004)
Nonstop 4 (MBC, 2003)

Ödülleri:​

2020 Asya Sanatçı Ödülleri: Asya Ünlüsü Ödülü
2020 Asya Sanatçı Ödülleri: AAA En İyi Sanatçı Ödülü
2017 Asya Artist Ödülleri: Muhteşemlik Ödülü
2016 SBS Drama Ödülleri: Hallyu Yıldız Ödülü (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo)
2016 SBS Drama Ödülleri: En İyi 10 Yıldız Ödülü (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo)
2016 SBS Drama Ödülleri: IU İle En İyi Çift Ödülü (Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo)
2015 MBC Drama Ödülleri: En İyi 10 Yıldız Ödülü (Scholar Who Walks the Night)
2015 10. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Hallyu Drama Erkek Oyuncu Ödülü (Gunman in Joseon)
2014 KBS Drama Ödülleri: Nam Sang-Mi ile En İyi Çift Ödülü (Gunman in Joseon)
2014 KBS Drama Ödülleri: Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü (orta uzunlukta) (Gunman in Joseon)
2013 APAN Yıldız Ödülleri: En İyi Başrol Erkek Oyuncu Ödülü (Two Weeks)
2013 8. Seul Uluslararası Drama Ödülleri: Üstün Erkek Oyuncu Ödülü (Arang and the Magistrate)
2012 MBC Drama Ödülleri: Shin Min-Ah ile En İyi Çift Ödülü (Arang and the Magistrate)
2009 MBC Drama Ödülleri: Popülerlik Ödülü (Hero)
2008 SBS Drama Ödülleri: Top Mükemmellik Ödülü - Erkek Oyuncu (Iljimae‎)
2008 SBS Drama Ödülleri: Netizen Popülerlik Ödülü (Iljimae‎)
2007 MBC Drama Ödülleri: Mükemmellik Ödülü - Erkek Oyuncu (Time Between Dog And Wolf)
2007 Çin Fashion Ödülleri: Yılın Güney Koreli Sanatçı Ödülü
2007 27. Hawaii Uluslararası Film Festival: Yükselen Yıldız Ödülü
2007 10. Yıllık Şangay Uluslararası Film Festivali: Yurtdışı Yıldız Ödülü
2007 Andre Kim'in: Yeni ve Üstün Yıldız Ödülü
2007 43. Baeksang Sanat Ödülleri: Popülerlik Ödülü
2006 27. Mavi Dragon Film Ödülleri: Kam Woo-Sung ile En İyi Uyum Ödülü (The King and the Clown)
2006 27. Mavi Dragon Film Ödülleri: Kang Sung-Yeon ile Popülerlik Ödülü (The King and the Clown)
2006 Mnet MKMF Ödülleri: Müzik Video Ödülü ("Grace Lee Soo Young")
2006 5. Kore Film Ödülleri: Yeni En İyi Erkek Oyuncu Ödülü (The King and the Clown)
2006 43. Daejong Film Festival: En Popüler Yurtdışı Erkek Oyuncu Ödülü (The King and the Clown)
2006 43. Daejong Film Festival: Popülerlik Ödülü (The King and the Clown)
2006 43. Daejong Film Festival: Yeni En İyi Erkek Oyuncu (The King and the Clown)
2006 42. Baeksang Sanat Ödülleri: Yeni En İyi Erkek Oyuncu (The King and the Clown)
2006 42. Baeksang Sanat Ödülleri: Popülerlik Ödülü (The King and the Clown)
2006 42. Baeksang Sanat Ödülleri: 'In style' Fashion Ödülü
2006 Netizen'nin Seçim Ödülleri: Yeni En İyi Erkek Oyuncu (The King and the Clown)
2006 Max Film: En İyi Erkek Oyuncu (The King and the Clown)

Kaynak: Güney Kore Sineması​

purplekitty

Yepp Üye

Saygınlık:

Bu adamın her dizisi izlettiriyor kendini, bence çok başarılı biri oyunculuk konusunda ????

~ARWEN~

Yepp Müdavimi

Saygınlık:

İşte benim adamım yaa 😍 Her dizisi izlenir, izlettirir. Resmen karizma akıyor. Oyunculuk 1 numara. @Zeyra ben eridim. Gerisi sende;)😍

Zeyra

Elit Üye

Saygınlık:

İşte benim adamım yaa 😍 Her dizisi izlenir, izlettirir. Resmen karizma akıyor. Oyunculuk 1 numara. @Zeyra ben eridim. Gerisi sende;)😍
Kendisini sadece Running Man'de izleyip hayran kalmıştım, ama hala bir dizisini izleme fırsatım olmadı. The Flower of Evil'i izliycem listeme aldım ne zaman bu beyfendinin adı geçse bu diziden bahsediliyor. Bu kadar insan yanılıyor olamaz dedim artık 🥰

~ARWEN~

Yepp Müdavimi

Saygınlık:

Kendisini sadece Running Man'de izleyip hayran kalmıştım, ama hala bir dizisini izleme fırsatım olmadı. The Flower of Evil'i izliycem listeme aldım ne zaman bu beyfendinin adı geçse bu diziden bahsediliyor. Bu kadar insan yanılıyor olamaz dedim artık 🥰
Çabuk başla çabuk koş koş koş

Alhambra

Yepp Üye

Saygınlık:

Geç bile kalmışsın. Çabukkk izlemeeenn lazımmm

Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰