Hoş Geldin, Yeppudaa!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Yeppudaa geri döndü ❤️

Uzun zaman önce kapanan Yeppudaa 'yı yeniden geri getiriyoruz. Asya dizi ve filmlerin "Efsane" adresi olan Yeppudaa tekrar sizlerle... 💞

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

Ji Chang Wook

Black Swan

Yepp Editör
Beğeni Sayısı
519

Saygınlık:

indir (1).jpg
Hangul: 지창욱
Meslek: Oyuncu
Doğum Tarihi: 5 Temmuz 1987
Doğum Yeri: Anyang, Güney Kore
Boy: 182cm
Kilo: 65kg
Burcu: Yengeç
Eğitimi: Dankook Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü
Kan Grubu: AB

Boş zamanlarında, yakın arkadaşlarıyla buluşup birlikte sohbet ederken kahve içer, sağlığını koruyabileceği; masaja veya hamama gider ve futbol oynar. Ji Chang Wook, Babasını orta okul birinci sınıftayken kaybetti. Bu yüzden annesiyle beraber yaşadı. Annesine çok düşkün biri olduğunu her zaman dile getiriyor. Hatta ilk bu sektöre girdiğinde Annesi şiddetle karşı çıkmış ve ilk o zaman Annesine karşı gelip bu sektöre girmiş. O dönemleri hala üzülerek anlatıyor. Orta okul ve Lise yıllarını çok sakin geçirdi. Hatta onlar hayatımın karanlık yaşlarıydı bu yüzden pek hatırlayamıyorum demiştir. Okuldan sonra direk evine gelir pek arkadaşlarıyla takılmazmış. Karakteri daha çok içine kapalı ve utangaç, zaten bütün röportajlarında bunu görebilirsiniz. Kendileri bir çok aktör gibi yakışıklılığıyla bu sektör de yer edinmedi. Lise yıllarında cahillik ile Tiyatro ve Sinema bölümünü seçip başlamış. Bu yıllarını şöyle anlatıyor; ''Bir star olmak çok kolay gibi görünüyordu. Fakat tiyatro ve film alanına girdiğimde çocukluğundan beri çalışan sınıf arkadaşlarım, benden farklı görünüyorlardı. Çok derin düşünceleri vardı, sınıf arkadaşlarım bana deli çocuk' muşum gibi bakıyorlardı. Amaçsızca sürüklendim ve bir yıl boyunca derslere gitmedim.''
Bütün notları ya 'D' ya da 'F' idi. Ji Chang Wook bu bölümü seçerken çok kolay olacağını düşünmüş ama işler hiç de istediği gibi gitmemiş bu olayı şu sözlerle anlatıyor; ''Tiyatro ve film bölümüne katıldığımda çalışmam gerekmediğini düşündüm ama tiyatro tarihine çalışmamız gerekiyordu ve çok fazla teori sınıfı vardı. "Romeo ve Juliet" gibi oyunlara çalışmamız gerekiyordu ama ben bu oyunların neden bu kadar meşhur olduğunu bile bilmiyordum ve eğlenemiyordum da.''
Bir süre sonra bıraktım. Bu yıllarında her şeyden vazgeçmek istemiş. Tam da bu sıra da okulda koridor da yürürken üst sınıflardan bir öğrenci onu itip duvara yapıştırmış ve şöyle demiş 'sakın kıpırdama' sonra anlamış ki üst sınıftakiler film çekimi yapıyorlar ve orada duracak birine ihtiyaçları var. Ji Chang Wook ise orada durmuş çekim bitene kadar ve o esnada gelecekte ne yapmak istediğini bulmuş. Sadece sette durmak bile onu müthiş hissettirmiş. O günden sonra ise anlamsız gelen bütün dersler anlamlı gelmeye başlamış.
İlk olarak bağımsız çalışan bir yönetmenle tanışıp filminde oynamış ve bir tane de müzikalde oynamış o sıra ise dikkat çekmeye başlamış. Bu yolda çok fazla acı çekmiş. Başına çok fazla şey gelmiş çok defa vazgeçmek istemiş ama oyuncu olmak istediği için bütün onur kırıcı şeyleri kabullenmiş.
Ve en son staj dönemi sonun da seçmelere katılmış ve senaristin ondan memnun kaldığını onu seçtiğini öğrenmiş. Senarist onun gülümserken kibar görünmesinden etkilenmiş ve role uygun bulmuş.
Bu sayede de bu sektöre resmen giriş yapmış olmuş.

Ji Chang-Wook Filmleri​

Two Policemen (-)
Punishment (-)
The Bros (2017) - konuk oyuncu
Fabricated City (2017)
The Long Way Home (2015) – konuk oyuncu olarak rol aldığı sahnesi silindi
How to Use Guys with Secret Tips (2013)
Death Bell 2: Bloody Camp (2010)
Sleeping Beauty( 2008)

Ji Chang-Wook Dizileri​

Lovestruck in the City (Kakao TV, 2020)
Backstreet Rookie (SBS, 2020)
Melting Me Softly (tvN, 2019)
Suspicious Partner (SBS, 2017)
First Seven Kisses (NaverTV, 2016 - 2017)
The K2 (tvN, 2016)
The Whirlwind Girl 2 (Hunan TV, 2016 (Çin dizisi))
Mr. Right (HBS, 2016 (Çin-Kore dizisi))
Healer (KBS2, 2014)
Secret Love (Dramacube, 2014)
Empress Ki (MBC, 2013)
Five Fingers (SBS, 2012)
Bachelor's Vegetable Store (Channel A , 2011-2012)
Warrior Baek Dong Soo (SBS, 2011)
Smile Again (KBS, 2010-2011)
Hero (MBC, 2009)
My too Perfect Sons (KBS2, 2009)
You Stole My Heart (KBS2, 2008)

Ödülleri:​

2014 KBS Drama Ödülleri: Popüler Erkek Oyuncu Ödülü (Healer)
2014 KBS Drama Ödülleri: Park Min-Young ile En İyi Çift Ödülü (Healer)
2013 MBC Drama Ödülleri: Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü, Özel Proje (Empress Ki)
2011 KBS Drama Ödülleri: Günlük Drama Mükemmellik Ödülü, Erkek Oyuncu (Smile, Dong Hae)
2011 SBS Drama Ödülleri: Yeni Yıldız Ödülü (Warrior Baek Dong Soo)

Kaynak: Güney Kore Sineması - Kore Yorumcusu

mistikgamzelim

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
30

Saygınlık:

Ekli dosyayı görüntüle 562
Hangul: 지창욱
Meslek: Oyuncu
Doğum Tarihi: 5 Temmuz 1987
Doğum Yeri: Anyang, Güney Kore
Boy: 182cm
Kilo: 65kg
Burcu: Yengeç
Eğitimi: Dankook Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema Bölümü
Kan Grubu: AB

Boş zamanlarında, yakın arkadaşlarıyla buluşup birlikte sohbet ederken kahve içer, sağlığını koruyabileceği; masaja veya hamama gider ve futbol oynar. Ji Chang Wook, Babasını orta okul birinci sınıftayken kaybetti. Bu yüzden annesiyle beraber yaşadı. Annesine çok düşkün biri olduğunu her zaman dile getiriyor. Hatta ilk bu sektöre girdiğinde Annesi şiddetle karşı çıkmış ve ilk o zaman Annesine karşı gelip bu sektöre girmiş. O dönemleri hala üzülerek anlatıyor. Orta okul ve Lise yıllarını çok sakin geçirdi. Hatta onlar hayatımın karanlık yaşlarıydı bu yüzden pek hatırlayamıyorum demiştir. Okuldan sonra direk evine gelir pek arkadaşlarıyla takılmazmış. Karakteri daha çok içine kapalı ve utangaç, zaten bütün röportajlarında bunu görebilirsiniz. Kendileri bir çok aktör gibi yakışıklılığıyla bu sektör de yer edinmedi. Lise yıllarında cahillik ile Tiyatro ve Sinema bölümünü seçip başlamış. Bu yıllarını şöyle anlatıyor; ''Bir star olmak çok kolay gibi görünüyordu. Fakat tiyatro ve film alanına girdiğimde çocukluğundan beri çalışan sınıf arkadaşlarım, benden farklı görünüyorlardı. Çok derin düşünceleri vardı, sınıf arkadaşlarım bana deli çocuk' muşum gibi bakıyorlardı. Amaçsızca sürüklendim ve bir yıl boyunca derslere gitmedim.''
Bütün notları ya 'D' ya da 'F' idi. Ji Chang Wook bu bölümü seçerken çok kolay olacağını düşünmüş ama işler hiç de istediği gibi gitmemiş bu olayı şu sözlerle anlatıyor; ''Tiyatro ve film bölümüne katıldığımda çalışmam gerekmediğini düşündüm ama tiyatro tarihine çalışmamız gerekiyordu ve çok fazla teori sınıfı vardı. "Romeo ve Juliet" gibi oyunlara çalışmamız gerekiyordu ama ben bu oyunların neden bu kadar meşhur olduğunu bile bilmiyordum ve eğlenemiyordum da.''
Bir süre sonra bıraktım. Bu yıllarında her şeyden vazgeçmek istemiş. Tam da bu sıra da okulda koridor da yürürken üst sınıflardan bir öğrenci onu itip duvara yapıştırmış ve şöyle demiş 'sakın kıpırdama' sonra anlamış ki üst sınıftakiler film çekimi yapıyorlar ve orada duracak birine ihtiyaçları var. Ji Chang Wook ise orada durmuş çekim bitene kadar ve o esnada gelecekte ne yapmak istediğini bulmuş. Sadece sette durmak bile onu müthiş hissettirmiş. O günden sonra ise anlamsız gelen bütün dersler anlamlı gelmeye başlamış.
İlk olarak bağımsız çalışan bir yönetmenle tanışıp filminde oynamış ve bir tane de müzikalde oynamış o sıra ise dikkat çekmeye başlamış. Bu yolda çok fazla acı çekmiş. Başına çok fazla şey gelmiş çok defa vazgeçmek istemiş ama oyuncu olmak istediği için bütün onur kırıcı şeyleri kabullenmiş.
Ve en son staj dönemi sonun da seçmelere katılmış ve senaristin ondan memnun kaldığını onu seçtiğini öğrenmiş. Senarist onun gülümserken kibar görünmesinden etkilenmiş ve role uygun bulmuş.
Bu sayede de bu sektöre resmen giriş yapmış olmuş.

Ji Chang-Wook Filmleri​

Two Policemen (-)
Punishment (-)
The Bros (2017) - konuk oyuncu
Fabricated City (2017)
The Long Way Home (2015) – konuk oyuncu olarak rol aldığı sahnesi silindi
How to Use Guys with Secret Tips (2013)
Death Bell 2: Bloody Camp (2010)
Sleeping Beauty( 2008)

Ji Chang-Wook Dizileri​

Lovestruck in the City (Kakao TV, 2020)
Backstreet Rookie (SBS, 2020)
Melting Me Softly (tvN, 2019)
Suspicious Partner (SBS, 2017)
First Seven Kisses (NaverTV, 2016 - 2017)
The K2 (tvN, 2016)
The Whirlwind Girl 2 (Hunan TV, 2016 (Çin dizisi))
Mr. Right (HBS, 2016 (Çin-Kore dizisi))
Healer (KBS2, 2014)
Secret Love (Dramacube, 2014)
Empress Ki (MBC, 2013)
Five Fingers (SBS, 2012)
Bachelor's Vegetable Store (Channel A , 2011-2012)
Warrior Baek Dong Soo (SBS, 2011)
Smile Again (KBS, 2010-2011)
Hero (MBC, 2009)
My too Perfect Sons (KBS2, 2009)
You Stole My Heart (KBS2, 2008)

Ödülleri:​

2014 KBS Drama Ödülleri: Popüler Erkek Oyuncu Ödülü (Healer)
2014 KBS Drama Ödülleri: Park Min-Young ile En İyi Çift Ödülü (Healer)
2013 MBC Drama Ödülleri: Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülü, Özel Proje (Empress Ki)
2011 KBS Drama Ödülleri: Günlük Drama Mükemmellik Ödülü, Erkek Oyuncu (Smile, Dong Hae)
2011 SBS Drama Ödülleri: Yeni Yıldız Ödülü (Warrior Baek Dong Soo)

Kaynak: Güney Kore Sineması - Kore Yorumcusu
Ya hu ben bu adamı healer’ da çok beğenmiştim sonralar da gıcık olmaya başladım hiç bir dizisini izleyemiyorum ? halbu ki yakışuklu uşak niye böyle oldum ?

muarribe

Yepp Çevirmen
Beğeni Sayısı
14

Saygınlık:

İlk Fabricated City de izlemiştim kendisini, çok beğenmiştim, Healer ve The K2 yi izledim tabii arkasından, sevdiği 3 aktörden biridir kendi, kendie has bi duruşu var, oyunculuğunu çok beğeniyorum ve aksion dizi/filmlerinin kralı oldugunu düşünüyorum :) acilen aksiyon yapımlarına dönmesi gereken konular var :) tez zamanda umarım?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Black Swan

Yepp Editör
Beğeni Sayısı
519

Saygınlık:

İlk Fabricated City de izlemiştim kendisini, çok beğenmiştim, Healer ve The K2 yi izledim tabii arkasından, sevdiği 3 aktörden biridir kendi, kendie has bi duruşu var, oyunculuğunu çok beğeniyorum ve aksion dizi/filmlerinin kralı oldugunu düşünüyorum :) acilen aksiyon yapımlarına dönmesi gereken konular var :) tez zamanda umarım?
Benimde sevdiğim ilk 5 oyuncudan değişmeyen olanı ☺ en son The K2 yi sonrası bir show programındaydı sanırım aksiyon dizilerinin çok yorucu olduğunu ve en az 4-5 yıl çekmek istemediğini söylemişti.? Diğer dizileri onun hatırına izleniyor ama bence de acil dönmeli sonuçta 5 yıl çoktan bitti...??

muarribe

Yepp Çevirmen
Beğeni Sayısı
14

Saygınlık:

Benimde sevdiğim ilk 5 oyuncudan değişmeyen olanı ☺ en son The K2 yi sonrası bir show programındaydı sanırım aksiyon dizilerinin çok yorucu olduğunu ve en az 4-5 yıl çekmek istemediğini söylemişti.? Diğer dizileri onun hatırına izleniyor ama bence de acil dönmeli sonuçta 5 yıl çoktan bitti...??

Katılıyorum:)
Evet ya da savcı avukat gibi bir rolde olabilir, adamın romantik havasıda var ama daha çok albenisi bu yönde, aksiyon lazım ona ? bize de? ?

Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰

İlgini Çekebilecek Bazı Konular