Hoş Geldin, Yeppudaa!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Yeppudaa geri döndü ❤️

Uzun zaman önce kapanan Yeppudaa 'yı yeniden geri getiriyoruz. Asya dizi ve filmlerin "Efsane" adresi olan Yeppudaa tekrar sizlerle... 💞

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

Hangi Kore yemeklerini denediniz??

Neşe

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
16

Saygınlık:

Kore yemekleri özellikle dizi izlerken rengarenk görüntüleriyle çok iştah açıcı görünüyor ben de yumurta rulolarıyla pirinç toplarını denemiştim ☺️

Pembetepeli

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
98

Saygınlık:

Bende kendimece Tteokbokki yapmaya çalıştım. Pişirdiğim pirinç hamuru damağıma yapışmıştı. ? ? ? Ama malzeme bulsam muhakkak denerim ???

Ayşegül

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
62

Saygınlık:

Kore yemekleri özellikle dizi izlerken rengarenk görüntüleriyle çok iştah açıcı görünüyor ben de yumurta rulolarıyla pirinç toplarını denemiştim ☺️
Pirinç toplarını da denesem mi? Siz öyle güzel betimlemişsiniz ki rengarenk diye gözümde canlandı. ???Tutuyor mu peki??

Ayşegül

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
62

Saygınlık:

Tabii güzel olur
Kimchi Tarifi İçin Malzemeler; 1 tane aysberg, 1adet turp(japon turpu diye geçiyor tarifte ama ben normal turp kullandım), 2 adet havuç, 6-7 dal taze soğan, 1 adet pırasa, 1 adet kuru soğan n, 4-5cm zencefil, 6 tane sarımsak, 2 yemek kaşığı pirinç unu, 2 yemek kaşığı şeker, 2 tatlı kaşığı tuz, 2 yemek kaşığı pul biber ve yarım bardak balık sosu.

Yapılışı: Aysberg büyük büyük doğranır. Sonra iyice tuzlanıp 30 dk kadar bekletilir. Turplar, havuçlar, soğanlar, pırasalar ince ve uzun uzun kesilir.( Jülyen deniliyor sanırım) Sonra aysberg su yardımıyla güzelce tuzdan arındırılır.(30 dk suda bekletilen sonra) Daha sonra pirinç lapasını yapılır. 2 bardak suya 2 yemek kaşığı pirinç unu ve 2 yemek kaşığı şeker koyup karıştırılır. Kaynayınca alınıp üzerine pul biber eklenir. Kuru soğan, sarımsak ve zencefil robottan geçirilir ve hazırlanan pirinç lapasının içine ilave edilir. Bir de 2 tatlı kaşığı tuz da burada eklenir. Bu aşamada balık sosu da eklenir ve soğuması beklenir. Soğuduktan sonra bütün sebzeler, aysberg ve lapa karıştırılır. Daha sonra da bir kavanoza doldurularak serin bir yerde en az 3 gün sonra bekletilir. İsterseniz 1 hafta da bekletebilirsiniz. Afiyet olsun.☺️

missminny

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
91

Saygınlık:

Sadece Bim'de satılan noodle. O da Kore değil Endonezya markası zaten. :D Kore emeklerinin damak zevkime uyacağını düşünmüyorum.

Le min hoo

Yepp Üye
Beğeni Sayısı
28

Saygınlık:

O noddle tadı hiçbir yediğimde yok. O kadar seviyorum ki. Biraz hazirciyim galiba??

~ARWEN~

Yepp Müdavimi
Beğeni Sayısı
268

Saygınlık:

Noodle her çeşidini, kimchi, Omuraisu, Tteokbokki
Çay olarak ;Yulmu-cha bir çay daha vardı adını hatırlayamıyorum bu kadar

~ARWEN~

Yepp Müdavimi
Beğeni Sayısı
268

Saygınlık:

Tteokbokki tadı nasıl yaa anlatsana merak ediyorum
Ben beğendim gayet güzeldi. Hamuru zaten makarna türü. Ama yine olsa yine yerim güzel dene bence. Kimchi ye pek alışamadım. Denemek istediğim daha çoook tat var..

Yumi

Yepp Müdavimi
Beğeni Sayısı
273

Saygınlık:

Ben gamja ve hobak jeon yapıp yemiştim çok güzeldi bir gün tteobboki ve rabokki yapmayı da istiyorum

DOKKAEBI ~

Yepp Müdavimi
Beğeni Sayısı
256

Saygınlık:

İstanbul'daki en iyi kore restaurantı olduğunu düşündüğüm yerde Ramyeon (Ramen) yedim :)

Mekanın ismi Chung Gi Wa idi şimdi kapanmış sanırım.

~ARWEN~

Yepp Müdavimi
Beğeni Sayısı
268

Saygınlık:

IMG_20210530_213218.jpg

Takip ettiğim bir koreli beyfendiden öğrendiğim sokak tostu :)

Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰