Hoş Geldin, Yeppudaa!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

⭐ Hesabını Elit'e Yükselt ⭐

Forumdan daha fazla yararlanmak için, Hesabınızı Elit'e yükseltin ve daha ayrıcalıklı olun 😉 Şimdiden bizi desteklediğiniz için teşekkürler. 💞

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

K-POP GOT7

Black Swan

Yepp Editör
Mesajlar
320
Beğeni Sayısı
663
Puanları
93

Saygınlık:


got7-breath-of-love-last-piece-comeback-november-2020.jpg
GOT7
JB, Mark, Jackson, Jinyoung, Youngjae, BamBam ve Yugyeom isimlerinde 7 üyeden oluşan GOT7 grubu, 16 Ocak 2014’te “Girls Girls Girls” şarkısıyla bomba gibi bir çıkış yaptı. Güney Kore’de popüler bir müzik programı olan “M Countdown”da sundukları şov da çok beğenildi. JYP Entertainment’ın 2PM’den sonra çıkardığı ilk erkek grubu olan GOT7, ikinci kuşak K-Pop gruplarından biri olarak hemen K-Pop severlerin dikkatini çekmeyi başardı.
Grubun ilk iki üyesi 2012 yılında JJ Project olarak müzik piyasasına giriş yapan JB ve Jinyoung (Junior)’dı. JYP Entertainment, bu ikiliye beş kişinin daha dâhil olacağını ve yeni bir erkek grubu oluşturulacağını açıkladı. Bu grubun bir hip-hop grubu olacağı ve üyelerinin dans ve dövüş sanatları konusunda çok iddialı geleceği söylendi. Mark, Jackson, BamBam ve Yugyeom, “Who is Next: WIN” programında yer almışlardı. Onların sonrasında da Youngjae’nin katılımıyla kadro tamamlanmış oldu. Uzun yıllar başarılı olan grup, birçok ödül ve albümlerle başarılarını ispatladı. Yakın zamanda JYP ile sözleşmeleri biten grup, sözleşme yenilememeyi seçti. Hayranları bu duruma hem üzülüp hem sevindi ama GOT7 aynı kalacaklarını, ayrılmadıklarını ve bir gün mutlaka yeni bir albüm ile tekrar geri döneceklerini söylediler yalnızca şuan için farklı çalışmalar yaparak yollarına devam edeceklerini açıkladılar.

170924_JJ_Project.jpg
JJ PROJECT

Jinyoung (Jr.) ve JB, JJ Project olarak da müzik kariyerlerine devam ediyorlar. Son olarak 2017’nin yaz aylarında “Verse 2” isminde bir EP yayınladılar.

2f299b166b61b1ad77b249348e441059.jpg
JB
Sahne Adı: JB
Gerçek adı: Im Jae Bum
Görevi: Lider, ana vokal, dansçı
Doğum tarihi: 6 Ocak 1994
Burcu: Oğlak
Doğum yeri: Gyeonggi-do, Güney Kore
Boyu: 179 cm.
Kilosu: 66 kg.
Eğitimi: Geonguk Üniversitesi Sinema Bölümü

En sevdiği sanatçılar: Michael Jackson, India Arie & JB, ailenin tek çocuğu.Ebeveynleri, babasının alkol sorunları nedeniyle boşandı. Bu sebeple annesi ve üvey babasıyla yaşadı. Onu yakından tanımayanlar soğuk ve sert görünümlü olduğunu düşünüyorlar.GOT7 içerisindeki özel yeteneği “B-Boying” olması.
2009 yılında JYP Entertainment Müzik şirketi’nde stajyerlik yapmaya başladı. 2,5 yıl sonra da GOT7 üyesi oldu. Çok iyi Japonca konuşuyor.


indir (1).jpg
MARK TUAN
Sahne Adı: Mark
Gerçek adı: Mark Yi En Tuan (Dong Yi Eun)
Görevi: Ana rapçi, dansçı, sub-vokal, Visual
Doğum tarihi: 4 Eylül 1993
Burcu: Başak
Doğum yeri: Los Angeles/Kaliforniya/U.S.A. (Aslen Tayvanlı)
Boyu: 175 cm.
Kilosu: 59 kg.
Eğitimi: Arcadia Lisesi

En sevdiği sanatçılar: Chris Brown, Drake, ASAP Rocky, Tyga Hobileri: Skateboard ve snowboard yapmak. İki ablası ve bir erkek kardeşi var. Birkaç yılını Brezilya’da ve Paraguay’da geçirdi. İngilizcesi çok iyi. Çincenin en çok kullanılan Mandarin lehçesini de biliyor ama çok akıcı konuşamıyor.2010 yılında JYP Entertainment’ta stajyerliğe başladı. Takma ismi “Rooster” çünkü Çin Takvimine göre Horoz yılında doğdu.

indir (2).jpg

JACKSON WANG

Sahne Adı: Jackson
Gerçek adı: Wang Ka Yee/Wang Jia Er (İng.: Jackson Wang)
Görevi: Ana rapçi, ana dansçı, sub-vokal, grubun yüzü
Doğum tarihi: 28 Mart 1994
Burcu: Koç
Doğum yeri: Hong Kong
Boyu: 174 cm.
Kilosu: 63 kg.
Eğitimi: Hong Kong Amerikan International Okulu

Hobileri: Dans etmek, rap ve beatbox yapmak. En sevdiği sanatçılar: Dr. Dre, 50 Cent, Lloyd Banks, G-unit Jackson’ın bir ağabeyi var. Ebeveynlerinin her ikisi de profesyonel sporcu. Annesi Zhou Ping, Dünya Jimnastik Şampiyonası’nda altın madalya kazandı. Babası Wang Rui-ji ise Hong Kong Ulusal Eskrim Takımı’nın koçu.

indir (3).jpg
JINYOUNG
Sahne Adı: Jinyoung (Jr.)
Gerçek adı: Park Jin Young
Görevi: Vokal, dansçı, rapçi, grubun yüzü
Doğum tarihi: 22 Eylül 1994
Burcu: Terazi
Doğum yeri: Jinhae-gu/Güney Kore
Boyu: 178 cm.
Kilosu: 63 kg.
Eğitimi: Kyunggi Lisesi, Howon Üniversitesi

En sevdiği sanatçılar: Justin Timberlake, Usher, Michael Buble En sevdiği renk beyaz. Jinyoung’un 2 ablası var. Çin astrolojisine göre burcu Köpek. Grup arkadaşı JB ile JJ Project isminde bir grupları var. 2009 yılında JYP Entertainment’ta stajyerliğe başladı. Yaklaşık 2.5 yıl stajyerlik yaptı.

indir (4).jpg
BAMBAM
Sahne Adı: BamBam
Gerçek adı: Kunpimook Bhuwakul
Görevi: Rapçi, dansçı, sub-vokal
Doğum tarihi: 2 Mayıs 1997
Burcu: Boğa
Doğum yeri: Bangkok/Tayland
Boyu: 178 cm.
Kilosu: 60 kg.
Eğitimi: Pramoch Wittaya Ramindra Okulu

BamBam’ın en sevdiği sanatçı G-Dragon İki ağabeyi, bir kız kardeşi ve annesi var. Babası, BamBam henüz çok küçük yaşlardeyken vefat etti. 2007 yılında Tayland’da “Rain Cover Dance” isimli bir yarışmanın birincisi oldu. Yine Tayland’da 2010 yılında “LG Entertainer” yarışmasında ikinci oldu.2010’da JYP Entertainment’ta stajyerliğe başladı. Tayca, Korece ve İngilizce konuşabiliyor.

indir (5).jpg
YOUNGJAE
Sahne Adı: Youngjae
Gerçek adı: Choi Young Jae
Görevi: Ana vokal
Doğum tarihi: 17 Eylül 1996
Burcu: Başak
Doğum yeri: Mokpo City/Jeollanam-do/Güney Kore
Boyu: 178 cm.
Kilosu: 64 kg.
Eğitimi: Seul Kore Sanat Lisesi ve Taekyung Üniversitesi Modellik Bölümü

Hobisi: Piyano çalmak Sevdiği yemekler: Kavun ve salatalık hariç tüm yiyecekler. Limondan da pek hoşlanmıyor. En sevdiği sanatçılar: Elliot Yamin, Javier En sevdiği renk kırmızı. Youngjae’nin bir ağabeyi bir de ablası var. Takma isimleri: “Genius” ve “Sunshine” Çin astrolojisine göre burcu Fare.

indir (6).jpg
YUGYEOM
Sahne Adı: Yugyeom
Gerçek adı: Kim Yu Gyeom
Görevi: Ana dansçı, ana vokal, rapçi, maknae
Doğum tarihi: 17 Kasım 1997
Burcu: Akrep
Doğum yeri: Seul/Güney Kore
Boyu: 182 cm.
Kilosu: 64 kg.
Eğitimi: Donong İlkokulu’nda ve Migeum Ortaokulu’nda eğitim gördü. Daha sonra Hamlim Sanat Lisesi’nin Sokak Dansı Bölümü’ne gitti. Tıpkı Youngjae gibi o da Taekyung Üniversitesi’nin Modellik Bölümü’ne devam etti.

Hobisi: Piyano çalmak. En sevdiği sanatçı: Chris Brown, G-Dragon Yugyeom, Seul’da doğdu fakat babasının işi yüzünden uzunca bir süre Suudi Arabistan’da yaşadılar. Bir ağabeyi var. Sürekli gülen, mutlu ve düşünceli bir karaktere sahip. Takma adı “Brownie” 2010 yılının sonunda JYP Entertainment’ta stajyerliğe başladı.

Kaynak: Vikipedi - Kpopturkiye
 

Black Swan

Yepp Editör
Mesajlar
320
Beğeni Sayısı
663
Puanları
93

Saygınlık:

Ah kuzucuklarım göz göre göre harcandılar :cry:
Evet ne yazık ki jyp değerini bilemedi :cry: Ben o ajanstan ayrıldıklarına sevindim çünkü çok kısıtlıyordu çocukları... Şimdi daha özgür olacaklar ve en güzeli ayrı ajanslarda da olsalar ayrılmadılar...
 

Zeyra

Yepp CEO
Mesajlar
1,925
Beğeni Sayısı
1,834
Puanları
113

Saygınlık:

Evet ne yazık ki jyp değerini bilemedi :cry: Ben o ajanstan ayrıldıklarına sevindim çünkü çok kısıtlıyordu çocukları... Şimdi daha özgür olacaklar ve en güzeli ayrı ajanslarda da olsalar ayrılmadılar...
Kesinlikle, Umarım çok daha başarılı işlere imza atarlar, JYP "i de uzaktan izlediğiyle kala kalır.
 

babysbreath

Yepp Çevirmen
Mesajlar
3
Beğeni Sayısı
1
Puanları
3

Saygınlık:

Son okuduğum haberde grubun dağılacağı ,her üyenin farklı şirketlerde kendi yoluna devam edeceği yazıyordu ama dağılmayacaklar mı? Lütfen öyle olsun yıkıldım haberi görünce ?
 

Black Swan

Yepp Editör
Mesajlar
320
Beğeni Sayısı
663
Puanları
93

Saygınlık:

Son okuduğum haberde grubun dağılacağı ,her üyenin farklı şirketlerde kendi yoluna devam edeceği yazıyordu ama dağılmayacaklar mı? Lütfen öyle olsun yıkıldım haberi görünce ?
Merak edilecek bir durum yok. Sadece JYP şirketinden ayrıldılar ve ayrı şirketlerde yollarına devam edecekler. Grup dağılmadı birgün tekrardan albüm yapma sözü bile verdiler...
 

Black Swan

Yepp Editör
Mesajlar
320
Beğeni Sayısı
663
Puanları
93

Saygınlık:


? ? ?


Got7'nın JYP den ayrılmadan önceki son 2 hit parçası. Bakalım bir sonra ki albüm ne zaman gelecek ??
 
Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰