Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

K-POP BTS 'Bangtan Boys'

Black Swan

Yepp Üye
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
320

Saygınlık:

bts-2.jpeg


BTS ?​

BTS, nam-ı diğer Bangtan Boys, Big Hit Entertainment bünyesinde 2010 yılında ilk adımlarını atıp, 2013 yılında çıkış yaptı. BTS, ilk teaserları 26 Mayıs'ta çıkmadan önce de, yayınladıkları coverlar ve blog yazıları sayesinde hayran kazanmış bir gruptur. 12 Haziran 2013'te “2Cool 4Skool” albümünün çıkış şarkısı 'No More Dream'i yayınlayarak resmî olarak çıkışlarını yapmış oldular. Rm, Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V, Jungkook olmak üzere grup 7 üyeden oluşuyor. Grubun ismi 'Kurşun Geçirmez İzciler' anlamına gelmektedir. Grubun resmi fandom adı 'A.R.M.Y' dir. 9 Temmuz'da hayranlar tarafından önerilen isimler arasından seçilmiştir. Açılımı ise "Adorable Representative MC for Youth".dur. Gençlik için Tapılası M.C temsilcisi anlamına gelmektedir.

indir.jpg

RM (Rap Monster)

Gerçek ismi: Kim Nam Joon (김남준)
Gruptaki görevleri: Ana rapçi ve grubun lideri.
Doğum tarihi: 12 Eylül 1994
Burcu: Başak
Boyu: 1.81 cm
Kilosu: 67 kg
Doğum yeri: Ilsan – Gyeonggi-d
Kardeşi: Kız kardeşi var.
Eğitimi: Apgujeong Lisesi, Global Cyber Universitesi

6 ay boyunca Yeni Zelanda’da yaşadı. Bu sırada eğitim gördü. Kendi kendine İngilizce konuşmayı öğrendi ve gerçekten de şu an çok iyi İngilizce konuşabiliyor. ilk orijinal ekipten kalan tek kişi de RM. Model olarak gördüğü kişiler Kanye West ve A$AP Rocky. 100’den fazla şarkıda RM imzası var. 13 Kasım 2017’de Rap Monster, ismini RM olarak değiştirdiğini şu sözlerle açıkladı: “Seneye 25 yaşında olacağım. “Rap Monster” ismini kullanmaya başladığımda bu ismin çok cool olduğunu düşünüyordum ama artık kendimi sadece rap müzik ile sınırlamak istemiyorum. Sadece bu ismi yaşıyormuşum gibi geliyor artık bana ve bu yüzden değiştirmeye karar verdim.”

6028b6c13fe349cfbbaf45a2c6fcb447.jpeg
JIN

Gerçek adı:
Kim Seok Jin (김석진)
Gruptaki görevi: Vokal, dansçı, grubun birinci görsel üyesi.
Doğum tarihi: 4 Aralık 1992
Burcu: Yay
Boyu: 1.79 cm
Kilosu: 63 kg
Kan grubu: 0
Doğum yeri: Gwacheon – Gyeonggi-do
Kardeşi: Bir abisi var.
Eğitimi: Konkuk Üniversitesi Sinema Bölümü

Jin, grubun en büyük üyesi. Model aldığı kişi BIGBANG grubundan T.O.P. Disney prenseslerini çok seviyor. Eski fotoğraflara bakmaya ve ilginç yemek tariflerini okumaya bayılıyor. Yemek yapmayı çok seviyor ve bu işi baya iyi beceriyor. Grubun diğer üyeleri onun BTS’deki en iyi vücuda sahip olan kişi olduğunu düşünüyorlar. Grupta dans etmek konusunda en çok zorlanan üyelerden biri. Diğeri de RM

images (2).jpg
SUGA - (Agust D)

Gerçek adı:
Min Yoon Gi (민윤기)
Gruptaki görevi: Rapçi
Doğum tarihi: 9 Mart 1993
Burcu: Balık
Boyu: 1.74 cm
Kilosu: 59 kg
Doğum yeri: Buk-gu – Daegu.
Kardeşleri: Bir abisi var.
Hobileri: Fotoğraf çekmek, boş zamanlarında dinlenmek ve mümkün olduğunca işle alakalı bir aktivite yapmamak.
Eğitimi: Global Cyber Üniversitesi

Gergin ve ağlamaklı olduğu zamanlarda dili “Satoori” aksanına kayıyor. Bu aksan da standart Korece’den biraz farklı. Lakabı “Motionless”. Bu ismi boş günlerinde hiçbir aktivitede bulunmadan evde oturmasından alıyor. 70 den fazla şarkının telif hakkını almış bulunmakta. Günlük olaylarla ilgili kafiyeli rap şarkıları uydurmayı çok seviyor. Model olarak gördüğü isimler şunlar: Kanye West, Lupe Fiasco, Lil Wayne ve Hit Boy

indir (2).jpg
J HOPE

Gerçek ismi:
Jung Ho Seok (정호석)
Gruptaki görevleri: Rapçi, dansçı, vokal
Doğum tarihi: 18 Şubat 1994
Burcu: Kova
Boyu: 1.77 cm
Kilosu: 65 kg
Doğum yeri: Gwangju
Kardeşleri: Bir ablası var.
Hobileri: Müzik dinlemek ve mağazaların vitrinlerine bakarak alışveriş merkezlerini gezmek.
Eğitimi: Gwangju Global Lisesi ve Global Cyber Üniversitesi

2AM grubu üyesi Jo Kwon’ın “Animal” şarkısının klibinde rap yaptı. J-Hope sahne ismini seçmesinin sebebi hayranları için ışık ve umudun simgesi olabilmek.
BTS 'in en iyi dansçısı J-Hope. Çok temiz biri hatta bu konuda takıntılı olduğunu bile söyleyebiliriz. Egzersiz ve spor yapmaktan hiç hoşlanmıyor. Role modelleri BIGBANG’den G-Dragon, A$AP Rocky, J. Cole ve Beenzino.

indir (3).jpg
JIMIN

Gerçek adı:
Park Ji Min (박지민)
Gruptaki görevi: Vokal, dansçı
Doğum tarihi: 13 Ekim 1995
Burcu: Terazi
Boyu: 1.73 cm
Kilosu: 61 kg
Doğum yeri: Busan
Kardeşleri: Bir küçük erkek kardeşi var.
Hobisi: Fırsat bulduğunda hiçbir aktivitede bulunmadan dinlenmek.
Eğitimi: Busan Sanat Lisesi ve Global Cyver Üniversitesi

BTS’ye en son katılan üye Jimin’di. Jimin, eskiden kendini çok şişman buluyordu ve fiziksel görünüşü konusunda özgüvensizdi. Özellikle yanaklarını hiç beğenmiyordu. Ama artık kendiyle barışık biri. Gruptaki arkadaşlarına olan sevgisini göstermek için bazen onlara şaka yoluyla vuruyor. Eğer fonda bir müzik sesi duyarsa hemen dans etmeye başlıyor. Nerede olduğunun da hiç önemi yok. Model aldığı kişi BIGBANG grubundan Taeyang.

indir (4).jpg
V

Gerçek adı:
Kim Tae Hyung (김태형)
Gruptaki görevi: Vokal, dansçı, visual
Doğum tarihi: 30 Aralık 1995
Burcu: Oğlak
Boyu: 1.78 cm
Kilosu: 62 kg
Doğum yeri: Daegu’da doğdu fakat kısa bir süre sonra ailesi Geochang’a taşındı. Seoul’a yerleşene kadar da tüm hayatını bu şehirde geçirdi.
Kardeşleri: Bir kız kardeşi bir de erkek kardeşi var.
Eğitimi: Kore Sanat Okulu ve Global Cyber Üniversitesi

BTS 'in kuruluşunda V’nin fotoğrafı yayınlandığı anda hemen onun adına 5 adet fan kulüp kuruldu. V’nin eşsiz görünen her duruma, manzaraya, esere ve kişiye büyük ilgisi var. Takma isimlerinden biri “Blank Tae”. Bu ismi alma sebebi ise sık sık yüzünde oluşan ifade. Etrafına biraz şaşkın baktığı düşünülüyor. Model aldığı kişi kendi babası.

indir (5).jpg
JUNGKOOK

Gerçek adı:
Jeon Jeong-guk (전정국)
Gruptaki görevi: Ana Vokal, dansçı
Doğum tarihi: 1 Eylül 1997
Burcu: Başak
Boyu: 1.78 cm
Kilosu: 70 kg
Doğum yeri: Busan
Kardeşleri: Bir abisi var
Eğitimi: Seoul Gösteri Sanatları Okulu

Rol model olarak gördüğü kişi BIGBANG grubundan G-Dragon. Büyük bir IU hayranı. Rinitinden dolayı sürekli burnunu çekmek gibi tuhaf bir alışkanlığı var ayrıca sık sık parmaklarıyla oynarmış. Hamur işi yemeğe bayılıyor (pizza, ekmek vs. ) Yemek pişirme konusunda oldukça yetenekli olduğu söyleniyor. Çizim yapma konusunda çok yetenekli.

Kaynak: Kpoptürkiye - Korefanzin
 
KB
Black Swan

Black Swan

Yepp Üye
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
320

Saygınlık:

Birkaç gif getirdim sayfaya ??


 
Son düzenleme:
KB
Black Swan

Black Swan

Yepp Üye
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
320

Saygınlık:

Ben bu sayfayı çok boşlamışım bana yakışmadı 😅😅 O zaman biraz canlandıralım💜💜💜


Bu şarkının yer aldığı Japon filmi izlemek için sabırsızlanıyorum...🤩🤩


Biraz da V'nin pamuk prens olduğu Namjoon'un kısa gelen pantolonu, Üyelerin göz ucuyla bakıp devamlı gülmeleri, biz de biraz gülelim 😁😅
 
Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰