Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

K-Haber Bir K-Pop Cover Dansçısı Çekimler Sırasında Cinsel Taciz Ediliyor

Zeyra

Elit Üye

Saygınlık:

Yakın tarihli bir K-Pop dans coverı viral oldu, ancak beklediğiniz nedenlerle değil.

K-Pop dans cover grubu 404 Dance Crew, New York City'deki Times Meydanı'nda aespa'nın “Next Level” ında dans ederken kendilerinin bir videosunu çekerken, kimliği belirsiz bir erkek, dansçılardan birinin Yingqi'nin arkasından aniden çıktı ve onu cinsel olarak taciz etti.

Adamın Yingqi'ye arkadan yaklaşmadan önce grubun performansını kenardan nasıl izlediğini gösteren bir video internette yayınlandı. Daha sonra pelvisini itti ve geriye doğru hareket ettiğinde onun farkına vardı. Takımın iyiliği için dans etmeye devam etmeye çalışırken, açıkça dehşete kapılmıştı.

Ayrıca Instagram hesabı WhatIsNewYork (@whatisnewyork), olayın videosunu uygunsuz bir şekilde “TikToking in Times Square #whatisnewyork” başlığıyla yeniden yayınladığını açıkladı. Gerçek olayları doğru bir şekilde yansıtmadığından başlığı silmelerini veya en azından düzenlemelerini istedi.

Yingqi ayrıca bir özür istedi. Videoları yayınlandığından beri, ona yöneltilen birçok kaba yorum vardı ve hatta bazıları adamı kaba eylemlerinden dolayı savundu ve övdü.

• "Dünya ondan bir iki şey öğrenebilir."
  • "Onun için iyi, aptal aptal videolarını mahvet."
  • “Kamusal alan, adil oyun”
  • “Ben de aynı şeyi yapardım”
  • “O ona geri döndü… ve sonra sarhoş kıçı onu geri vurma fırsatını yakaladı. Times Meydanı'ndalar...orada yabancılar var...yabancılar tuhaf olabilir...Bir keresinde bir gece kilisenin merdivenlerinde bir adamın homurdandığını görmüştüm...bu o kadar da kötü değil"
Bununla birlikte, adamı kınayan ve Yingqi'yi destekleyen çok sayıda yorum yapıldı. Bazıları, eylemlerin ne kadar iğrenç olduğunu ve adamı savunan ve alkışlayan yorumların nasıl önyargı ve kadın düşmanlığı gösterdiğini dile getirdi.

Yingqi o zamandan beri Instagram hesabından olayla ilgili bir açıklama yaptı. Dansın kendisi için kişisel olarak ne anlama geldiğini paylaşarak başladı.

"Birkaç gün önce olan bu aptalca şey hakkında bir şeyler söylemeliyim. Biz dans etmeyi seven bir grubuz ve dans cover video çekimi yapmak için her zaman bir araya geliyoruz. Dans yoluyla mutluluğu ve hayata karşı olumlu bir tutumu aktarmak istiyoruz. Dans, müzik gibi sınır tanımaz. Sevdiğimiz işi yapıyoruz. Yaşamak için dans bile etmiyoruz, sırf bunun zevki için, ayrıca dans coverlarımızı seven insanlar büyüdüğümüzü görmeleri için. Bir düzineden fazla dans cover çekimi, ppl büyümemize tanık oldu ve ayrıca insanların yorum ve önerilerine göre kendimizi geliştiriyoruz. Bence bu her dansçının ve hayatı seven herkesin yapacağı ve övgüyü hak eden bir şey." -Yingqi

Yingqi daha sonra dans coverını çekerken cinsel tacize uğradığı o geceden ilk elden deneyimlerini paylaştı. Videoda meydana gelen olayı tekrar izleyince, yine de midesi bulandı.

"Ben cinsel tacize uğrayan kızdım. Bu olduğunda, dehşete düştüm. Ama o sırada çekim yapıyorduk ve duygularımdan dolayı tüm ekibin ilerlemesini etkilemek istemedim. Kameramız her şeyi kaydetti. Çekimden sonra evde tekrar izledim ve adamın korkunç davranışı konusunda hala midem bulanıyor." -Yingqi

İnsanların her türden dansçıyı halka açık yerlerde video çekerken görme konusundaki önyargılarını dile getirdi. İnsanların kendisi ve ekibi hakkında yaptığı tüm ön yargıları çürüttü.

"Birinin arkadaşı veya akrabası bu şekilde cinsel tacize uğrarsa, bunu şaka olarak görmek ve gerçekleri uydurmak yerine, her koşulda anlayış ve teselli sunmalıyız, değil mi ? O halk, 'ulusal kahramandır', 'lmao', 'aferin efendim' gibi yorumları yaparken ne düşündüklerini bilmiyorum. Yanlış. Bazı insanlar TikTok videoları kaydettiğimizi söylüyor ve bu etkileyiciler trafik için her şeyi yapabilir. Öncelikle bir TikTok hesabımız bile yok. İkincisi, TikTok videoları çekiyor olsak bile, erkeğin kadınları cinsel olarak taciz etme hakkı var mı ? Bu ahlaki bir mantık mı ?" -Yingqi

Yingqi, insanları cinsiyete veya ırka dayalı olarak herhangi bir nedenle başkalarından nefret etmeyi ve saldırmayı bırakmaya çağırdı. Daha sonra New York'a olan sevgisini paylaştı ama şehrin orada yaşayanları daha iyi koruması gerektiğini söyledi.

"Hiç kimsenin, hiçbir koşulda, herhangi birine karşı bu tür kaba ve iğrenç cinsel taciz eylemlerine girişme hakkı yoktur. Bu sadece Asyalılarla ilgili değil. Bu sadece kadınlarla ilgili değil. Temel ahlak her kızı, her erkeği, her kadını, her ırkı korumalıdır. New York'u çeşitliliği nedeniyle seviyorum. Şehrin bir kişiliği vardır; ayrıca güzel anılarımla dolu. Bu saldırgan insanların tutkumu mahvetmesini istemiyorum. Dünyanın her yerinden her New Yorklu bu harika şehri korumakla yükümlüdür. Ayrıca şehir, burada daha iyi bir yaşam kurmaya çalışan herkesi korumalıdır. Ben Çinliyim; lütfen Asyalı nefreti durdurun. Ben dünyada yaşayan bir insanım; LÜTFEN NEFRET ETMEYİN." -Yingqi

Açıklamasını, kendisini destekleyenlere ve 404 Dance Crew adına konuşanlara teşekkür ederek sonlandırdı. O, adı geçen benim takımım, arkadaşlar veya yabancılarla, dünyaya umut ve sıcaklık ray getirdik olsun”. Bu dünya senin sayende güzel."

Şu anda, WhatIsNewYork başlığını hala düzenlemedi, ancak Instagram hesaplarında daha fazla içerik yayınlayarak aktif kaldı. Son zamanlarda Yingqi, Instagram gönderisinin yorum bölümünde durumu hesapla ele alan bir güncelleme paylaştı.

"Arkadaşlar konuya dikkat ettiğiniz için teşekkür ederim. Ama tek istediğim whatisnewyork'tan bir özür ve arkadaşlarımı ve beni engellemesinin bir nedeni. Lütfen tartışmayın. Barış ve sevgi. Bu hesabı takip etmenize gerek yok. Kendinize daha fazla dikkat edin çocuklar! Hepinizi seviyorum!" -Yingqi

404 Dance Crew'in dans coverını aşağıdan izleyebilirsiniz: