Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

K-POP Big Bang

Black Swan

Yepp Üye
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
320

Saygınlık:


indir.jpg
Big Bang
YG Entertainment bünyesinde 2000 yılından beri birlikte eğitim gören G-Dragon ve Taeyang'ın yanına 2006 yılında T.O.P, Daesung ve Seungri'nin katılmasıyla 2006 yılında grup olarak çıkış yaptılar. ( Başlangıçta grup altı kişiydi, ancak bir diğer üye Jang Hyunseung elenince bu sayı beşe düştü. Hyunseung'i BEAST grubundan hatırlarsınız, işte o sakin mizaçlı ve dünya tatlısı Hyunseung aslında eski bir BIGBANG üyesidir )
Çıkışlarından itibaren Kore'nin en başarılı gruplarından biri haline geldiler ve birçok hit şarkıya imza attılar "Lies'',"Haru Haru","Sunset Glow","Last Farewell","Gara Gara Go","My Heaven","Tonight", "Fantastic Baby","Bad Boy","Blue","Tell Me Goodbye","Monster" bunlardan sadece bazıları.
Kendi yazdıkları şarkıları seslendiren, albümlerinin yapımcılığını üstlenen, bir örnek giyinmeyi ve robot gibi dans etmeyi kesinlikle reddeden BIGBANG grubu, kendilerine özgü tarzlarıyla K-Pop sektöründe bir devrim yarattılar. ( Tabii, uzaylı olduğundan şüphelendiğimiz T.O.P 'nin çoğunlukla koreografiyi unutması ve kendini dans konusunda yetenekli bulmayışı da bunda büyük bir etken. Bu yüzden verdikleri hiçbir konser birbirinin aynı olmuyor, onların sahnesinde her an her türlü garip şey yaşanabilir!)
BIGBANG çıkış yapmadan önce başkan tarafından G-Dragon'a her hafta yeni bir şarkı yazma şartı koyulmuştu. Telif hakkına sahip olduğu tamı tamına 170 şarkısı var. Bu konuda Güney Kore'nin en çok üreten ve en çok kazanan sanatçısı olur kendisi...
Ülkelerinde ve Asya'da aldıkları birçok prestijli ödülden sonra 2011'de MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde En İyi Uluslararası Sanatçı ödülünü kazandılar ve MTV'den ödül kazanan 2. Koreli sanatçı unvanını kazandılar. (İlk ödül alan Koreli Rain'dir) Yayınladığı bütün albümler 1 numaraya yerleşen ilk gruptur.Billboard Dijital Şarkılar listesinde 1 ve 2 numaraya yükselerek PSY'dan sonra bunu başaran ilk Kore'li olmayı başardı.

indir (1).jpg
G-Dragon
Sahne Adı: G-Dragon (지드래곤)
Doğum Adı: Kwon Ji Yong (권지용)
Pozisyon: Lider, Rapper, Ana Vokal, Grubun Yüzü , Şarkı Sözü Yazarı ve Besteci
Doğum Tarihi: 18 Ağustos 1988
Burcu: Aslan
Doğum Yeri: Seul, Güney Kore
Boyu: 177 cm
Kilosu: 58 kg

Kwon Dami adında bir kız kardeşi var T.O.P and Super Junior’dan Kangin ile çocukluktan beri arkadaş. 7 yaşındayken “Little Roora” üyesiydi. 8 yaşına geldiğinde SM Entertainment sytajyeriydi. 12 yaşında YG’ye stajyer olarak girdi. 12 yaşından beri bir diğer BigBang üyesi Taeyang ile birlikte staj gördü. Stajyer olduğu dönemlerde 2PM’den JunK of 2PM en iyi arkadaşıydı. İlk başta Taeyang ve G-DRAGON 6 yıl boyunca hip-hop ikilisi olarak çıkış yapmak üzere hazırlandı (GDYB) fakat plan sonradan değişti ve 3 üye daha kadroya dahil edildi. GD hayranlarına Dragons deniliyor. GD, gerçek hayatta son derece utangaç ve alçak gönüllü biri. Birçok dövmesi var. Saç rengini sık sık değiştirdiğinden lakaplarından biri de “Iguana İdol” G-Dragon tam bir moda tutkunu ve aynı zamanda bir moda ikonu. Ne giyse moda olan G-Dragon sık sık dünyaca ünlü markaların defilelerine gidiyor, modayı yakından takip ediyor.

indir (2).jpg
T.O.P
Sahne Adı: T.O.P (최승현)
Doğum Adı: Choi Seung Hyun (최승현)
Pozisyon: Rapper, Ana Vokal, Görsel
Doğum Günü: 4 Kasım 1987
Burcu: Akrep
Doğum Yeri: Seul, Güney Kore
Boyut: 181 cm
Kilosu: 65 kg

Choi Hye Yoon adında bir ablası var. G-Dragonla çocukluktan arkadaş. Annesine çok düşkün. T.O.P'un arama listesinin birinci sırasında annesi varmış. İlk başta bir idole göre fazla kilolu olduğu söylenerek YG tarafından reddedilmiş. Bunun üzerine T.O.P, 40 günde tam 20 kilo vermiş! T.O.P hayranlarına Charmers deniliyor.
Beatbox konusunda çok yetenekli. Sahnede olduğu kadar aynı zamanda başarılı bir aktör. “Iris“ and “I Am Sam” adlı dizilerde oynadı. "Tazza", "19", "Commitment" gibi filmlerde rol aldı. G–Dragon ile birlikte sürdürdükleri “GD&TOP“ adlı yan projeleri mevcut Çok inatçı bir kişiliği var. Grubun en şakacı üyesi.

indir (3).jpg
Taeyang
Sahne Adı: Taeyang (태양)
Doğum Adı: Dong Yong Bae (동영배)
Pozisyon: Ana Vokal, Ana Dansçı
Doğum Günü: 18 Mayıs 1988
Burcu: Boğa
Doğum Yeri: Ujeongbu, Gyeonggi-do, Güney Kore
Boyut: 174 cm
Kilosu: 56 kg

Ağabeyi aktör Dong Hyun Bae. Sahne adı olan Taeyang Güneş anlamına geliyor. Taeyang hayranlarına Soulmates deniliyor. Piyano çalıyor. Korece, Japonca ve İngilizce konuşabiliyor. G-Dragon'u birlikte ilk staja başladıkları 12 yaşından beri tanıyor. İlk öpücüğü solo çalışması için çekilen “My Girl“ video klibinde oldu.
2013 yılında aktris Min Hyo Rin ile çıkmaya başladı. 3 Şubat 2018'de Taeyang ilk aşkı Min Hyo Rin ile evlendi. Dindar bir Katolik olduğu bilinen Taeyang'ın vücudunda dini inancını simgeleyen çeşitli dövmeleri mevcut. Güçlü vokaliyle bilenen Taeyang aslında BIGBANG için rapper olarak eğitildi fakat vokal olarak grup bünyesinde çıkış yaptı.

indir (4).jpg
Daesung
Sahne Adı: Daesung (대성)
Doğum Adı: Kang Daesung (강대성)
Pozisyon: Ana Vokal
Doğum Günü: 26 Nisan 1989
Burcu: Boğa
Doğum Yeri: Incheon, Güney Kore
Boyut: 178 cm
Kilosu: 63 kg

Bora adında bir ablası var. “Smiling Angel-Gülümseyen Melek” Daesung'a takılan lakaplardan biri. Daesung, BIGBANG için seçilen 3.üye. Daesung hayranlarına Jokers deniliyor. 2011 yılında aracıyla anne ve babasının evine giderken kenara çekilmiş bir taksi ve kaza sonucu yerde ölmüş olan bir adam gördü. Bu olaydan derinden etkilenen Daesung inzivaya çekilerek yılın büyük bölümünü evde ve kilisede geçirmeyi tercih etti. Bateri çalıyor. (Sober video klibi) Daesung Japonya'da oldukça popüler. Japonlar Deasung'u çok seksi buluyor ve ona kötü çocuk diyorlarmış.

indir (5).jpg
Seungri
Sahne Adı: Seungri (승리)
Doğum Adı: Lee Seung Hyun (이승현)
Pozisyon: Ana Dansçı, Ana Vokal, Maknae
Doğum Günü: 12 Aralık 1990
Burcu: Yay
Doğum Yeri: Gwangju, Güney Kore
Boyut: 177 cm
Kilosu: 60 kg

Hanna adında bir kız kardeşi var.. Girl’s Generation’dan Yuri ve Sooyoung da gittiği Chung-Ang Üniversitesi'nde öğrenim gördü fakat yoğun iş temposu nedeniyle öğrenimi yarıda bırakmak zorunda kaldı. Açıksözlülüğü ve özgüveni ile tanınır. Seungri hayranlarına Champions deniliyor. Gözlerinin etrafındaki koyu renkli halkalardan dolayı diğer BIGBANG üyeleri ve hayranları ona "Panda" diyor. İdolün ayrıca panda eşyalardan oluşan bir koleksiyonu var. İlk başta BIGBANG'in 5 üyeli bir grup haline gelmesinden rahatsızlık duyan GD, Seungri'yi tam üç ay boyunca görmezden gelmiş. “Why Did You Come to My House?” ve grup arkadaşı T.O.P İLE “19“ filmlerinde oynadı. BIGBANG‘in koreografileri daha çok Seungri tarafından hazırlanıyor.“Seungri’s Academy” adında kendi dans akademisi var. Seungri, Burning Sun olayı da dahil olmak üzere çeşitli suçlamalardan polis soruşturması altına girdi. 11 Mart 2019'da Instagram'dan yazdığı bir mektup aracılığıyla eğlence endüstrisinden ayrılma kararı aldığını açıkladı. 13 Mart 2019'da YG Entertainment Seungri'nin sözleşme feshini onayladı. Seungri böylelikle hem YG'den hem de BIGBANG'den ayrıldı.

Kaynak: Korefanzin - wikipedi - onedio
 
Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰