Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

K-MAGAZİN Amerikalı Şarkıcı, SHINee Jonghyun'un Cenaze Fotoğrafını Turunu Tanıtmak İçin Bir Mem'e Dönüştürdüğü İçin Büyük Tepkiyle Karşı Karşıya

Zeyra

Elit Üye

Saygınlık:

Amerikalı şarkıcı Oliver Tree 'nin geçmişteki eylemleri, Shinee Jonghyun'a karşı duyarsızlığı ve saygısızlığı ile gündemde.

2019'da, Indie şarkıcısı, belirli bir tanıtım fotoğrafı K-Pop hayranlarının dikkatini çektiğinde Goodbye Veda Turunu tanıtmanın ortasındaydı. Şimdi silinen fotoğrafta, Oliver Tree, o zamanki turunu tanıtmak için kişisel YouTube sayfasına “REST IN PACE SWEET BOWL CUT” başlıklı photoshoplu bir fotoğrafını yükledi.

Ancak daha yakından incelendiğinde, Oliver Tree'nin tur tanıtımı için photoshopladığı orijinal fotoğrafın SHINee Jonghyun'un cenazesinden olduğu hemen ortaya çıktı. Bağımsız şarkıcı, Jonghyun'un yüzünü kendisininkiyle değiştirdi ve 2019 turunu tanıtmak için saygısız bir mem yarattı.

SHINee üyesi Aralık 2017'de vefat etti ve tüm dünyadaki K-Pop hayranları tarafından yas tutuldu. Sanatsal rengi ve şarkı yazma yetenekleri, ölümünden sonra övülmeye devam ettiği için, Jonghyun zamanın en büyük vokalistlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Jonghyun'la ilgili hassas durum göz önüne alındığında, Oliver Tree'nin cenaze fotoğrafını müziğini tanıtmak için duyarsızca kullandığını öğrendikten sonra K-Pop hayranlarının tamamen şaşkına dönmesi şaşırtıcı değildi. Fotoğraf 2 yıl öncesine ait olsa da, Oliver Tree durum için kişisel olarak özür dilememişti – bu yüzden SHINee hayranları durumu yeniden vurgulamaya ve şarkıcıdan özür dilemeye başladılar.

Hashtag #apology_Olivertree, hem Koreli hem de uluslararası SHINee hayranları tartışmalara farkındalık getirmek için bir araya geldikçe Twitter'da trend olmaya başladı.

2019'daki ilk tepkinin ardından, Oliver Tree'yi ve faaliyetlerini yönetmekten sorumlu ekip, tartışma için özür diledi. Ancak, sadece şarkıcının “adına” söylenen özür değil, özrün “samimiyeti” daha fazla eleştirinin odağı haline geldi ve Shawols'un (SHINee hayranları) öfkesini daha da alevlendirdi.

Konu kısa süre önce manşetlere çıkmaya ve bir kez daha ilgi çekmeye başladığında, Oliver Tree nihayet Instagram hikayesinde resmi bir özürle durumu kişisel olarak ele aldı. Şarkıcı, meme fotoğrafının "kötü niyetli" bir niyetle oluşturulmadığını ve "çok aptalca bir hata" olduğunu paylaştı. Ayrıca cenaze meme fotoğrafının arkasındaki sebep olarak ekibinin sonuyla ilgili araştırma eksikliğini ve kuzeninin ölümüyle ilgili kişisel bir hikayeyi suçladı.

Ancak OIiver Tree'nin kişisel özrü biraz geç kalmış olabilir, çünkü netizenler onun geçmiş tartışmalarını olumsuz bir şekilde tekrar gözden geçiriyor ve şarkıcının "hatası" hakkında dürüst görüşlerini paylaşıyor.

• "Bu adam kim lanet olası."
  • "O çok düşüncesiz."
  • "Ciddi mi?"
  • "Ne lanet olası pislik."
  • “Ölü bir kişiye iftira attığı için dava açabileceklerini düşünüyorum.”
  • “'Life Goes On' şarkısı TikTok'ta ortaya çıkmaya devam ediyor. Şarkısını engellememin bir yolu olup olmadığını merak ediyorum.”
  • "? Az önce ne okudum ben."
Oliver Tree'nin tam özrünü aşağıda okuyabilirsiniz.

Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰