Hoş Geldin, Yeppudaa!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

⭐ Hesabını Elit'e Yükselt ⭐

Forumdan daha fazla yararlanmak için, Hesabınızı Elit'e yükseltin ve daha ayrıcalıklı olun 😉 Şimdiden bizi desteklediğiniz için teşekkürler. 💞

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

(Ajummaların Gözü Yaşlı) İzlenmesi Gereken 2000'lerden 6 Romantik Komedi K-drama

Zeyra

Yepp CEO
Mesajlar
1,925
Beğeni Sayısı
1,835
Puanları
113

Saygınlık:

Sevgililer Günü yaklaşırken, eski güzel bir romantik komedi izlemek için daha iyi bir zaman olamaz ! Ve kendinizi nostaljik hissediyorsanız, 2000'li yıllardan kalma K-dramaları tekrar izlemeye ne dersiniz ?

"My Girl"

Joo Yoo Rin ( Lee Da Hae ), yalan söyleme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip, sevimli bir dolandırıcıdır. Kuzenini taklit etmesi için havalı ve ciddi bir iş adamı olan Seol Gong Chan ( Lee Dong Wook ) tarafından işe alınır. Ancak, birbirleri için duygular hissetmeye başladıklarında işler karmaşıklaşır.

" Hotel Del Luna " ve " Master's Sun " gibi diğer birçok popüler Kore dramasını da yazan ünlü Hong kardeşler tarafından yazılan "My Girl" ikilinin kendine özgü ilginç, esprili hikayesi ve diyaloglarına sahip.
Romantizme gelince, bu klasik bir zıtlık çekiyor. Kadın başrolümüz neşeli ve esprili ve erkek başrolümüzün ciddi tavrıyla iyi oynuyor. Soğuk görünüyor ama oldukça sıcakkanlı bir adam. Lee Joon Gi'nin oynadığı tatlı ikinci başrolü, kadın başrolümüzü karşılıksız bir sevgiyle izlemek için mükemmel bir romantik komediniz var !

" My Lovely Sam Soon "


Kim Sam Soon ( Kim Sun Ah ) Hyun Jin Hun'un ( Hyun Bin ) restoranında çalışan yetenekli bir pasta şefidir . Jin Hun, travmatik geçmişi nedeniyle insanları kendinden uzakta tutma eğiliminde olan duygusuz bir otelcidir. İkili aynı fikirde değil aürekli kedi-köpek gibi didişiyorlar. Jin Hun, annesini evlilik konusunda başından savuşturmak için Sam Soon ile sözleşmeli bir ilişkiye girer çünkü onların asla birbirlerine aşık olmayacağına inanır. Ama hepimiz bunun nasıl ilerleyeceğini biliyoruz !

Kim Sam Soon, tipik bir kadın başrol değil. Biraz fazla kilolu olmasından ve 30 yaşında olmasının yanı sıra, ateşli ve iradeli. Ayrıca bağımsız, yaptığı işte harika ve aşka can atıyor. Bunların hepsi onu karmaşık ve üç boyutlu bir karakter yapıyor.


" Princess Hours "​


"Princess Hours" modern Kore'deki monarşiyi yeniden tasavvur ediyor. Dizi, Veliaht Prens Lee Shin ( Joo Ji Hoon ) ile sıradan bir sanat öğrencisi olan gelini Shin Chae Kyung ( Yoon Eun Hye ) arasındaki ilişkiyi konu alıyor . İkili, büyükbabaları arasında yapılan eski bir anlaşma nedeniyle evlenmeye zorlanır. Saraydaki yeni rolüne ve hayatına uyum sağladığında ikisi yavaş yavaş aşık olur.

Saray entrikası ve sözleşmeli evliliğin bir karışımı olan “Princess Hours"un kurgusu ilgi çekicidir. Set tasarımı ve kostümlerde modern ve tarihi etkilerin harmanlanması, gözler için bir ziyafet. Muhteşem film müziği aynı zamanda izleyicileri modern monarşinin romantizmi ve ihtişamına çekiyor.

Başroller arasındaki iyi gelişmiş romantizm, "Princess Hours" un en etkili parçası olmaya devam ediyor. Dizi ilişkilerini geliştirmek için zaman alıyor, bu yüzden Lee Shin ve Shin Chae Kyung birbirlerine karşı duygularını anladıklarında hak edilmiş ve otantik hissettiriyor.

"Full House"

"Full House" , arkadaşlarının borçlarını kapatmak için evini sattığı, neşeli hevesli bir yazar olan Han Ji Eun'u ( Song Hye Kyo ) anlatıyor . Ünlü bir film yıldızı Lee Young Jae'nin ( Rain ) evini satın aldığını fark etmek için eve gelir. Birbirlerine dayanamasalar da, sonunda karşılıklı fayda sağlayan bir sözleşmeli evliliğe girerler. Sözleşmeli evlilik kinayesi gereğinden fazla kullanılmış olabilir, ancak bazı eğlenceli ve sevimli birlikte yaşama şamdanları sunmakta asla başarısız olmaz. Birbirinden nefret eden iki karakteri bu kadar yakın bir yerde başka nasıl tutardınız ?

Couple or Trouble


Hollywood filmi “Overboard” un yeniden yapımı olan “ Couple or Trouble ”, kibirli bir mirasçı ile çalışkan bir tamirci arasındaki beklenmedik romantizmi konu alıyor. Anna Jo ( Han Ye Seul ) bir kaza nedeniyle hafızasını kaybeder ve daha önce pek çok tatsız olarak karşılaştığı Jang Chul Soo ( Oh Ji Ho ) ile tanışır . Chul Soo, kız arkadaşı gibi davranarak ona geri dönmeye karar verir, Böylece ev işlerini yapmak ve yeğenlerine bebek bakıcılığı yapmak için onu eve getirebilir.


"Coffee Prince"

Go Eun Chan (Yoon Eun Hye), çocuksu görünümü nedeniyle genellikle bir erkekle karıştırılır. Eun Chan'ın bir erkek olduğunu düşünen Choi Han Gyul ( Gong Yoo ), onu kafesinde çalışması için işe alır. Han Gyul hala Eun Chan'ın bir erkek olduğuna inanırken birbirlerine karşı hisler geliştirmeye başlarlar. Romantik komedi hayranıysanız, "Coffee Prince" izlemelisiniz. Eşsiz ve kalp çarpıntısı çeken romantizm sizi ekrana yapıştıracak. Dahası, başroller doğal kimyaya sahip ve gerçekten de gördüğüm en iyilerden biri !

Ayrıca bu dizide aktörler dikkat çekici. “Princess Hours” da Eun Chan'ın aynı neşeli ve kız gibi Shin Chae Kyung tarafından oynandığını hayal etmek zor. Yoon Eun Hye, tavrından konuşma tarzına kadar Eun Chan'ı tamamen somutlaştırıyor. Gong Yoo, Han Gyul'un duygularıyla boğuşan ve Eun Chan'a olan hisleriyle yavaş yavaş hesaplaşan nüanslı tasvirinde de muhteşem. Aşık olduğunda yüzünün neşeyle aydınlanma şekli, çokça değer.
Aşık bir Gong Yoo, en iyi Gong Yoo'dur ! (Ahh hemde nasııllll ❤️❤️❤️)
 

thelackbaker

Yepp Çevirmen
Mesajlar
37
Beğeni Sayısı
36
Puanları
18

Saygınlık:

Coffee prince e hep başlamak istedim ama ,hep lafta kaldı, ama bir gün mutlaka izleyeceğim ? princess hours tvden izlemistim türkçe dublajlı ? full house'a da bayılırım onu izleyeli baya oldu 5,6 sene önce izlemiştim. Eski dizilerin tadı cidden başka ??
 

Black Swan

Yepp Editör
Mesajlar
320
Beğeni Sayısı
667
Puanları
93

Saygınlık:

My Girl izlediğim ilk dizilerden Lee Dong Wook ile tanışmamı sağlayan dizi... Princess Hour da eğlenceli bir gençlik kraliyet dizisiydi.. Full House ve Coffee Prince'ın kendine has bir havası vardı... Eski diziler galiba hangi ülkenin olursa olsun bambaşka bir havası oluyor, akıldan çıkmayan..??
 
Lütfen Dikkat !
Tüm mesajların Yepp Mod 'lar tarafından özenle kontrol edildiğini unutmayın 🥰