Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kontrollü Sosyal HAYAT 😷

Pazar yerinden toplu taşımaya, AVM’den iş yerine, sınıftan sokağa, amacı birlikte olduğumuz tüm alanlarda Koronavirüs riskini hepimiz için azalmaktır. Bir koşulu var: Maske + Mesafe + Hijyen 🙏

Profil Onayı Aktif Edildi! 😇

💁🏻‍♂️ Saygınlığını ve Güvenilirliğini arttırmak adına Doğrulanmış Profil ve Telefon Onaylı ☑️ hesabın ile ayrıcalığını sergile 🥰

Kurallarımızı Biliyor musun? 🤔

Keyifli vakit geçirmeniz ve düzenin bozulmaması için lütfen kurallara riayet edelim. 💛 Yapacağınız güzel paylaşımlarla katılımınız bizi onurlandıracaktır... 😍

K-Haber Afgan ORDULARI, Taliban Nedeniyle BTS Albümlerini Saklamak veya Yakmak Zorunda Kaldıklarını Açıkladı

Zeyra

Elit Üye

Saygınlık:

Son zamanlarda JTBC News, Afganistan'da Taliban yüzünden hayatlarından endişe eden genç kızların hikayelerini bildirdi. Durumlarıyla ilgili olarak birkaç Kabil sakiniyle görüştüler.

Sakin A, “Taliban geldiği için çok korktum ve şaşırdım. Taliban'ın kızları kaçırdığını duyduğumda çok korktum. Taliban yönetimi devraldığından beri evde kalıyorum.” Pencereden dışarı bakarken bile dikkatli olmaları gerektiğini söylediler. Sakin A, “Taliban yönetimi ele geçirmeden önce sokaklarda duyduğum müziği artık duyamıyorum. Bütün gün sadece Taliban'ın tuhaf müziğini duyuyorum."

18 yaşındaki başka bir öğrenci, “Durumumuz bizi BTS fotoğraflarımızı ve albümlerimizi yakmaya veya saklamaya zorluyor” yorumunu yaptı. Geçmişte Taliban, insanların ana akım müzik dinlemelerine izin vermiyordu.

Kızlar, dünyanın duruma göz kulak olmaktan fazlasını yapması için yalvardı. Sakin A,
“Herkes ölmemizi izliyor. Umarım uluslararası toplum Afganistan'ı bu konuda yalnız bırakmaz."

trayleR

Süper Moderatör

Saygınlık:

Böyle aptalca bir yönetim olamaz ya coğrafya harbiden kader! İnşallah Türkiye de o yöne doğru gitmez..